Obserwuj w Google News

Zenek Martyniuk będzie miał wysoką emeryturę. O takiej kwocie artyści mogą tylko pomarzyć

2 min. czytania
01.03.2021 14:17
Zareaguj Reakcja

Zenek Martyniuk z pewnością nie będzie narzekał na wysokość swojej emerytury. Wyliczono, że gwiazdor disco polo może liczyć na sporą sumę, niespotykaną wśród polskich artystów. Jak do tego doszło? Okazuje się, że Zenek od dawna ma głowę na karku. 

Zenek Martyniuk
fot. Mateusz Jagielski/East News

Zenek Martyniuk od początku należy do czołówki gwiazd disco polo. Na scenie występuje od lat 90. Razem z zespołem Akcent nagrał masę hitów, z których najpopularniejsze to: "Gwiazda", "Królowa nocy”, "Pragnienie miłości", "Przez twe oczy zielone" czy "Przekorny los". 51-letni wokalista nie bez powodu uważany jest za "króla disco polo". W hołdzie dla jego zasług nakręcono film "Zenek" oraz stworzono mural w Białymstoku. Martyniuk stał się także jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej pod wodzą Jacka Kurskiego, która zorganizowała mu benefis i regularnie zaprasza na swoje imprezy muzyczne. 

Olbrzymia popularność Zenka i zespołu Akcent naturalnie przekłada się na zarobki artysty, a te, jak nieoficjalnie wiadomo, osiągają nieraz rekordowy poziom. Przez 30 lat kariery Martyniuk dorobił się imponującego majątku, ale mimo tego pozostaje skromnym człowiekiem i w przeciwieństwie do swojego syna Daniela nie lubi obnosić się z bogactwem. Ponadto okazuje się, że król disco polo jest wyjątkowo zapobiegliwy i ma głowę na karku, co już ma szansę wyraźnie zaprocentować. 

Laura Łącz zdradziła wysokość swojej emerytury. Nie wystarcza jej na życie

Zenek Martyniuk będzie miał imponującą emeryturę 

Mnóstwo polskich gwiazd żali się, że ich emerytura jest groszowa. Niedawno Maryla Rodowicz wyznała, że jej świadczenie wynosi zaledwie 1600 zł. Krzysztof Cugowski mógł liczyć na jeszcze mniej, bo tylko 570 zł. Karol Strasburger również nie ma kokosów - prezenter "Familiady" otrzymuje sumy w granicach 1000-2000 zł. To skutek tego, że przez lata artyści pracowali na umowach cywilnoprawnych i odprowadzali bardzo niskie składki.

Zenek Martyniuk jeszcze na emeryturę się nie wybiera, ale już teraz wie, że będzie dostawał z ZUS-u o wiele więcej niż jego znajomi z show-biznesu. Zapobiegliwy gwiazdor disco polo wyznał, że regularnie od lat opłaca składkę w wysokości 4 tys. złotych. Dzięki temu jego emerytura będzie oscylowała w granicy ponad 5 tys. złotych, a postępująca waloryzacja rent i emerytur może sprawić, że kwota świadczenia będzie jeszcze wyższa. 

Żona Zenka chwali się drogim futrem od króla życia. "Starannie wyselekcjonowane lisy" [FOTO]