Obserwuj w Google News

Uczestnicy niemieckiego "Big Brothera" nie wiedzą o pandemii koronawirusa

Patrycja Chudolińska
2 min. czytania
16.03.2020 11:32

Uczestnicy niemieckiego "Big Brothera" nie wiedzą o pandemii koronawirusa. Mieszkańcy weszli do Domu Wielkiego Brata na początku lutego. Od tamtej pory nie byli informowani o zwiększającej się liczbie przypadków zarażenia Covid-19.

Big Brother
fot. Screen YouTube

Uczestnicy "Big Brothera" nie wiedzą o pandemii koronawirusa

Choć od kilku tygodni temat koronawirusa jest jednym z najważniejszych w mediach na całym świecie, istnieje grupa osób, która nie słyszała o pandemii koronawirusa. Uczestnicy obecnie trwającej edycji programu "Big Brother" w Niemczech weszli do Domu Wielkiego Brata 6 lutego. Od tamtej pory nie byli informowani o rosnącej liczbie przypadków zarażenia w Europie.

Pierwsze ofiary śmiertelne koronawirusa w Niemczech pojawiły się zaledwie tydzień temu. Obecnie potwierdzono blisko 5 tys. przypadków zarażenia koronawirusem i 12 ofiar śmiertelnych na terenie kraju.

Niemiecki "Big Brother": "Zostaną poinformowani, jeśli będzie ku temu powód"

Uczestnicy niemieckiego "Big Brothera" przypadkowo znaleźli się w kwarantannie. Odcięci od całego świata, nie mają kontaktu fizycznego z innymi ludźmi, co zabezpiecza ich przed zarażeniem. Producenci programu podjęli decyzję o nieinformowaniu ich o ilości zarażeń ani wprowadzanych w kraju restrykcjach. Twórcy programu nie wykluczają jednak, że gdy sytuacja będzie tego wymagać, przekażą im informacje.

- Oczywiście, mieszkańcy zostaną poinformowani, jeśli będzie ku temu powód. O tym, jakie informacje są przekazywane mieszkańcom z zewnątrz, decydujemy również w porozumieniu z ich krewnymi - przyznał przedstawiciel stacji Sat.1.

W przypadku, gdyby ktoś z rodziny uczestników programu zachorował, zakaz informowania zostałby zniesiony. Na ten moment nie doszło jednak do takiej sytuacji. Producent podkreśla, że dla zapewnienia bezpieczeństwa, mieszkańcy Domu Wielkiego Brata zostali przebadani pod kątem Covid-19. Wynik był negatywny dla wszystkich pobranych próbek.

RadioZET.pl/PCh