Obserwuj w Google News

"The Voice" zawieszone. Gwiazdorzy oskarżeni o molestowanie. "Nigdy nie powinienem był tego robić"

2 min. czytania
19.01.2022 21:27
Zareaguj Reakcja

Jeroen Rietbergen, muzyk współpracujący z holenderską edycją "The Voice" został oskarżony o molestowanie i kontakty seksualne z uczestniczkami. Gwiazdor odszedł z programu, a stacja wstrzymała emisję programów. Pojawiły się także oskarżenia wobec jednego z jurorów.

The Voice of Holland
fot. screen: YouTube

" The Voice of Poland" to jeden z najpopularniejszych polskich programów muzycznych, który możemy oglądać na antenie Telewizji Polskiej od 2011 roku. Format, w którym uczestnicy prezentują swoje umiejętności wokalne przed jurorami, którzy w kolejnych etapach zostają ich trenerami, cieszy się niezmienną popularnością. Na tyle dużą, że w naszym kraju możemy już oglądać skierowane do młodych wykonawców "The Voice Kids" oraz "The Voice Senior", gdzie występują utalentowani seniorzy. Bohaterowie programów niejednokrotnie pokazali, że talentem nie ustępują gwiazdom muzycznego rynku, a wręcz sami dołączyli do tego grona. To właśnie hit TVP wylansował Roksanę Węgiel, Viki Gabor czy Alicję Szemplińską. Na jesień 2022 roku zaplanowano 13. edycję "The Voice of Poland".

Programy, które emocjonują Polaków, oparte są o format, który powstał w Holandii w 2010 roku. Obecnie swoje edycje muzycznego show posiada kilkadziesiąt krajów. Oczywiście w programach z serii pojawiały się kontrowersje, jednak dotyczyły one głównie ocen jurorów czy wyników finałów, z którymi nie zgadzała się część widzów. Niestety, holenderskie "The Voice" przeżywa obecnie wizerunkowy kryzys, po tym jak Jeroen Rietbergen, muzyk współpracujący z formatem, usłyszał zarzuty o molestowanie.

Redakcja poleca

The Voice: emisja programów zawieszona. Jeroen Rietbergen oskarżony o molestowanie

Jeroen Rietbergen, muzyk współpracujący z "The Voice of Holland", został oskarżony o molestowanie kobiet, kontakty seksualne z uczestniczkami i nadużywanie władzy. Gwiazdor przyznał się do winy i opublikował oświadczenie, w którym poinformował o odejściu z programu.

- Nigdy nie powinienem był robić tego, co zrobiłem (...) ocena sytuacji nie jest istotna, a w znacznie większym stopniu ważna jest percepcja tych kobiet - cytuje jego wypowiedź dziennik "Algemeen Dagblad".

Znany holenderski klawiszowiec i kompozytor w efekcie rozstał się także z wieloletnią partnerką Lindą do Mol. Telewizja TRL i producent "The Voice", ITV, zadecydowali o zawieszeniu wszystkich odsłon holenderskiego "The Voice" do czasu wyjaśnienia sprawy, w którą zamieszany może być także jeden z jurorów, Ali B. Raper kategorycznie zaprzeczył oskarżeniom w opublikowanym w sieci oświadczeniu.

- Jestem w 100 procentach przekonany o mojej niewinności. (...) Jestem tym zaskoczony - napisał.

Stacja RTL zapowiedziała dochodzenie w tej bulwersującej sprawie.