Zamknij

Susannah Constantine walczy z alkoholizmem. Odważne wyznanie gwiazdy TVN Style

06.11.2020 21:57

Susannah Constantine to brytyjska prezenterka i dziennikarka znana z "Trinny & Susannah ubierają Polskę" na TVN Style. Lubiana stylistka wyznała, że przez wiele lat zmagała się z alkoholizmem.

Susannah Constantine
fot. IBL/Rex Features/East News

Susannah Constantine zdecydowała się na odważne wyznanie. Brytyjska stylistka i prezenterka, znana z takich programów, jak "Jak się nie ubierać", "Trinny & Susannah rozbierają", "Trinny & Susannah ubierają Amerykę" czy "Trinny & Susannah ubierają Polskę" przez wiele lat walczyła z uzależnieniem od alkoholu. W rozmowie z Tomem Price w podcaście "My Mate Bought A Toaster" zdradziła, że od 7 lat jest trzeźwa.

- Jestem alkoholiczką, a od siedmiu lat nie piję. W tamtym czasie, jako nałogowiec, często obwiniałam innych o swoje zachowania. Myślałam, że to mój mąż jest pasywno-agresywny, ale tak naprawdę to ja taka byłam i zrozumiałam to dopiero podczas rekonwalescencji. Zachowywałam się okropnie i mój biedny mąż musiał z tym żyć - powiedziała Susannah Constantine.

Zobacz także: Artur Barciś ma koronawirusa. Opisał swoje objawy: "Było bardzo źle"

Susannah Constantine opowiedziała o walce z uzależnieniem

Gwiazda poczuła ulgę, gdy po raz pierwszy podjęła walkę z chorobą. Przez wiele lat wypierała problem, jednak w końcu przyznała sama przed sobą, że jest uzależniona.

- Czułam wstyd przez większość czasu, ale zrozumiałam swój problem i przyniosło mi to ogromną ulgę, bo mogłam to zmienić. Nie musiałam zmieniać kogoś innego. To zależało tylko ode mnie, byłam za to odpowiedzialna i mogłam stać się lepszym człowiekiem, trzeźwym. Zrozumienie tego przyniosło mi ogromną ulgę - dodała.

Susannah Constantine była wysokofunkcjonującą alkoholiczką. Uzależnienie nie wpływało na jej zachowanie w pracy. Teraz gdy problem z alkoholem został opanowany, stylistka musi zmierzyć czoła kolejnym trudnościom.

- Dowiedziałam się, że jestem okropnie uzależniona od zakupów i muszę iść zarówno do Anonimowych Zakupoholików, jak i do Anonimowych Alkoholików - wyznała.

Oglądaliście program "Trinny & Susannah ubierają Polskę"?