Obserwuj w Google News

Skandal w rodzinie królewskiej. Kuzyn Elżbiety II skazany za napaść seksualną

1 min. czytania
24.02.2021 20:28
Zareaguj Reakcja

Brytyjska rodzina królewska mierzy się z kolejnym skandalem. Okazuje się, że 34-letni hrabia Simon Bowes-Lyon, krewny królowej Elżbiety II, został skazany za napaść na tle seksualnym.

Elżbieta II rodzina królewska
fot. Allstar Picture Library/Mary Evans Picture Library/East News

Hrabia Simon Bowes-Lyon usłyszał wyrok 10 miesięcy więzienia, a przez kolejne 10 lat jego nazwisko będzie umieszczone w rejestrze skazanych przestępców seksualnych. Ogromny skandal wstrząsnął brytyjską rodziną królewską. Kuzyn Elżbiety II podczas rozprawy w sądzie przyznał się do zarzucanej mu napaści seksualnej, której ofiarą padła 26-letnia kobieta. Mężczyzna podkreślał, że był pijany. Wyraził jednak skruchę i dodał, że bycie pod wpływem alkoholu nie usprawiedliwia jego zachowania.

-  Nie sądziłem, że jestem w stanie zachować się tak, jak zrobiłem, ale muszę stawić temu czoła i wziąć na siebie odpowiedzialność - mówił Simon Bowes-Lyon.

Zobacz także:  Meghan Markle i książę Harry znają płeć drugiego dziecka? Mogą wybrać oryginalne imię

Kuzyn Elżbiety II trafił do wiezięnia

Do napaści doszło na szkockim zamku Glamis w lutym ubiegłego roku. Pijany hrabia miał wejść niezaproszony do pokoju 26-latki. Zaczął ją obmacywać i rozbierać, jednak kobiecie udało się uwolnić z rąk mężczyzny. Arystokrata po tym wydarzeniu zgłosił się na terapię.

Afera ze szkockim hrabią to nie jedyny tego rodzaju skandal w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Wciąż głośno jest m.in. o sprawie księcia Andrzeja, młodszego syna Elżbiety II, który miał dopuścić się molestowania seksualnego kobiet i dziewcząt z tzw. domu Epsteina.