Obserwuj w Google News

Zabił własną matkę i planował morderstwo premiera. Młody aktor skazany

2 min. czytania
23.09.2022 10:44
Zareaguj Reakcja

Ryan Grantham - aktor znany m.in. z serialu "Riverdale" - zabił własną matkę i planował morderstwo kanadyjskiego premiera, Justina Trudeau. 24-latek właśnie usłyszał wyrok.

Ryan Grantham
fot. Twitter/@PMaratonando/screen

Ryan Grantham to 24-letni kanadyjski aktor, o którym było w ostatnich miesiącach bardzo głośno za sprawą szokujące czynu, którego się dopuścił w 2020 roku. Gwiazdor, znany m.in. z popularnego serialu Netflixa „ Riverdale” z zimną krwią zabił swoją matkę, oddając strzał w tył jej głowy, gdy kobieta grała na pianinie. Potem planował zabicie kanadyjskiego premiera – Justina Trudeau. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.

Zobacz także: Kuchenne rewolucje: niewiarygodny zwrot akcji w programie. „Najdziwniejsza sytuacja ze wszystkich”

Aktor „Riverdale” Ryan Grantham skazany za zabicie matki. Otrzymał surową karę

Ryan Grantham był świetnie zapowiadającym się kanadyjskim aktorem. Znany był już z kilku ról, w tym z kreacji Jeffery’ego Augustine’a w popularnym serialu „Riverdale”. Wystąpił też w filmach „Parnassus” czy „Jumper”. Wielu krytyków wróżyło mu świetną przyszłość. Niestety, jego kariera, jak i całe życie, załamały się dwa lata temu. Wtedy to aktor z zimną krwią zabił własną matkę. Do zdarzenia dojść miało, zgodnie z ustaleniami, 31 marca 2020 roku.

Redakcja poleca

22-letni wówczas Ryan strzelił w tył głowy 64-letniej matki. Potem załadował broń kolejnym nabojem, który miał być przeznaczony dla kanadyjskiego premiera, Justina Trudeau. Ostatecznie gwiazdor „Riverdale” udał się na posterunek w Vancouver i oddał w ręce policji.

Teraz sprawa znalazła swój sądowy finał. 24-latek został skazany na dożywocie, a o pierwsze przedterminowe zwolnienie będzie mógł ubiegać się po odbyciu 14 lat odsiadki. W trakcie procesu na sali odtworzono nagranie, na którym sam Grantham pokazuje ciało matki i przyznaje się do jej zabicia.