Obserwuj w Google News

Polka faworytką do zwycięstwa w konkursie piękności. Okrzyknięto ją "polską Kim Kardashian"

2 min. czytania
15.06.2022 12:33
Zareaguj Reakcja

Roksana Oraniec to Polka, która reprezentuje nasz kraj w wyborach Miss Freedom of the World 2022. Okazuje się, że jest faworytką do zwycięstwa w konkursie piękności. Okrzyknięto ją "polską Kim Kardashian".

Roksana Oraniec
fot. Instagram/Roksana Oraniec/screen

Konkursy piękności od lat cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Nie brakuje zarówno widzów, jak i kobiet, które chcą prezentować swoje wdzięki i zawalczyć o tytuł najpiękniejszej. Niejednej Polce udało się zajść wysoko w przeróżnych plebiscytach międzynarodowych: na przykład Monika Nowosadko w 1987 roku zajęła czwarte miejsce w konkursie Miss World, a dwa lata później koronę i tytuł Miss World wywalczyła Aneta Kręglicka. Potem czwarte miejsce w tym samym plebiscycie zajęła Ewa Wachowicz. Dopiero w 2022 roku jako druga Polka w historii koronę najpiękniejszej w konkursie Miss World zdobyła Karolina Bielawska.

Jednak konkursy piękności to nie tylko Miss World, ale również Miss Universe, Miss International, czy Miss Earth. Innym jest Miss Freedom of the World. W tegorocznej edycji Polskę reprezentuje Roksana Oraniec, która jest jedną z faworytek do zwycięstwa.

Zobacz także: Była partnerka Filipa Chajzera zapowiada zmiany w życiu. Dodała wymowny wpis

Roksana Oraniec faworytką konkursu piękności. Okrzyknięto ją "polską Kim Kardashian"

Roksana Oraniec to Polka, która reprezentuje nasz kraj w konkursie Miss Freedom of the World 2022. Ta 24-latka z Ćmielowa studiowała amerykanistykę w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie. Wtedy też rozpoczęła pracę w modelingu i zdecydowała się próbować szczęścia w konkursach piękności.

Redakcja poleca

Jednym z jej pierwszych większych sukcesów był tytuł pierwszej wicemiss Supertalent of the World 2017 w Korei Południowej. Już rok później została finalistką Miss Film Festival International 2018 w Cannes. W 2018 roku Roksana brała udział w Miss Polski, gdzie dostała się do pierwszej dziesiątki. Potem zdobyła tytuł trzeciej wicemiss Miss Landscapes International 2019 w Chinach. Tam okrzyknięto ją "polską Kim Kardashian".

Teraz Roksana Oraniec spróbuje swoich sił w międzynarodowym konkursie Miss Freedom of the World, gdzie ma podobno duże szanse na zwycięstwo. Konkurs ten jeszcze się nie zaczął, a już wybuchły kontrowersje. Wszystko przez udział reprezentantki Rosji. Jak wiadomo, Rosja po napaści na Ukrainę została odsunięta od wszelkich tego typu imprez - na przykład Eurowizji. Jednak w Miss Freedom of the World o tytuł walczy także Rosjanka. Organizatorzy imprezy przekonują jednak, że to wydarzenie ponad podziałami.

Zdaje się, że i sama Oraniec próbuje to pokazać, prezentując zdjęcia z rosyjską miss.