Zamknij

Orły 2019: Joanna Kulig odebrała nagrodę

Maciej Friedrich
26.03.2019 10:12

Joanna Kulig po raz pierwszy od powrotu do Polski pojawiła się na oficjalnej gali. Miesiąc po narodzinach dziecka wzięła udział w gali rozdania Orłów 2019, Polskich Nagród Filmowych.

Orły 2019: Joanna Kulig odebrała nagrodę
fot. Piotr Molecki/East News

Joanna Kulig w październiku zeszłego roku wyleciała do Stanów Zjednoczonych, by promować „Zimną WojnęPawła Pawlikowskiego przed galą rozdania Oscarów. Niestety, polska produkcja, choć komplementowana na całym świecie, nie otrzymała ani jednej statuetki, ale już sam fakt zdobycia trzech nominacji to w świecie filmowym spora estyma. Sama Kulig zachwyciła Hollywood, o jej talencie aktorskim rozprawiały największe gwiazdy, a Joanna pojawiała się na okładkach prestiżowych pism. 20 marca pojawiła się informacja, że polska aktorka urodziła swoje pierwsze dziecko w klinice w Los Angeles. Pojawiły się głosy, że gwiazda może chcieć pozostać w Stanach. Tymczasem już miesiąc po porodzie mogliśmy oglądać Kulig na krajowej gali rozdania Orłów 2019.

Joanna Kulig
fot. VIPHOTO/East News

Joanna Kulig na gali Orłów

W poniedziałek, 25 marca odbyła się 21. już gala wręczenia Orłów 2019, Polskich Nagród Filmowych. Choć w Teatrze Polskim w Warszawie nie zabrakło największych polskich gwiazd, bez wątpienia największe poruszenie wywołało pojawienie się Joanny. Szczególnie zainteresowani byli rzecz jasna fotoreporterzy, którzy nie odstępowali gwiazdy „Zimnej wojny” na krok. Kulig pojawiła się na gali w skromnym i eleganckim czarnym garniturze i z uśmiechem znosiła błyski fleszy, udzieliła również kilku krótkich wywiadów. Nie zdecydowała się jednak na pozowanie na ściance. Nie było zaskoczeniem, że to właśnie ona otrzymała Orła 2019 za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. Po raz kolejny nagrodzono jej doskonałą kreację w „Zimnej wojnie”.

ORŁY 2019: Kto jeszcze otrzymał statuetkę [LISTA LAUREATÓW]

 

Joanna Kulig Orły 2019
fot. Piotr Molecki/East News

RadioZET.pl/MF