Obserwuj w Google News

Olivia Newton-John nie żyje. Gwiazda "Grease" miała 73 lata. "Jest symbolem triumfów i nadziei"

Maciej Friedrich
2 min. czytania
08.08.2022 22:09
Zareaguj Reakcja

Olivia Newton-John nie żyje. W wieku 73 lat zmarła światowej sławy piosenkarka i aktorka, która podbiła serca fanów rolą w kultowym musicalu "Grease". Gwiazda od wielu lat walczyła z nowotworem.

Olivia Newton-John
fot. screen: YouTube Celebrity_Hub

Olivia Newton-John nie żyje. Gwiazda kina zmarła w wieku 73 lat

Olivia Newton-John nie żyje. Informacja o śmierci światowej sławy piosenkarki i aktorki pojawiła się na jej oficjalnym profilu na Facebooku. Gwiazda zmagała się z nowotworem piersi, który zdiagnozowano w 1992 roku, nawrót choroby nastąpił w roku 2013, a pięć lat później okazało się, że przerzuty pojawiły się w okolicach kręgosłupa. Poddawała się chemioterapii, ale korzystała także z innych metod leczenia, między innymi medyczną marihuaną.

- Olivia Newton-John (73) zmarła dziś rano spokojnie na swoim ranczu w południowej Kalifornii, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Prosimy wszystkich o uszanowanie prywatności rodziny w tym bardzo trudnym czasie. Olivia od ponad 30 lat jest symbolem triumfów i nadziei, dzieląc swoją podróż z rakiem piersi. Jej uzdrawiające inspiracje i pionierskie doświadczenie w medycynie roślinnej są kontynuowane w ramach Funduszu Fundacji Olivia Newton-John, poświęconego badaniom medycyny roślinnej i raka. Zamiast kwiatów rodzina prosi o przekazanie wszelkich darowizn na jej pamiątkę na Fundusz Fundacji Olivia Newton-John (ONJFoundationFund.org) - czytamy w oświadczeniu.

Redakcja poleca

Olivia Newton-John nie żyje. Zmarła gwiazda kultowego musicalu "Grease"

Oliwia Newton-John przyszła na świat we wrześniu 1948 roku w brytyjskim Cambridge, jednak razem z rodziną wyemigrowała do Australii. Na swoim koncie ma ponad 20 albumów, cztery statuetki Grammy i wiele innych branżowych nagród. Światową sławę przyniosła jej rola w musicalu "Grease", gdzie wystąpiła u boku Johna Travolty. Pochodzące z filmu piosenki „You're the One That I Want” i „Summer Nights” stały się ponadczasowymi przebojami, a album ze ścieżką dźwiękową do filmu rozszedł się w niemal 30 milionach egzemplarzy.

Śmierć Olivii to wielka strata dla światowego środowiska artystycznego.