Obserwuj w Google News

Naomi Campbell otrzymała tytuł doktora honoris causa. Niezwykłe wyróżnienie dla supermodelki [FOTO]

2 min. czytania
08.07.2022 18:42
Zareaguj Reakcja

Naomi Campbell, jedna z legend światowej branży modowej, może cieszyć się z kolejnego wyróżnienia. Supermodelka odebrała tytuł doktora honoris causa jednej z brytyjskich uczelni.

Naomi Campbell
fot. screen: YouTube Vogue

Naomi Campbell to jedna z największych w historii gwiazd światowej branży modowej. Brytyjska supermodelka debiutowała w show-biznesie w wieku zaledwie 7 lat, kiedy zagrała w teledysku Boba Marleya "Is This Love", a osiem lat później po raz pierwszy pojawiła się na okładce brytyjskiego wydania magazynu "Vogue". Jej kariera rozwijała się błyskawicznie, szybko zaczęła współpracować z największymi światowymi projektantami takimi jak Gianni Versace i największymi modowymi markami, a jej zdjęcia ozdabiały okładki najpoczytniejszych branżowych magazynów. Dziś 52-latka to już żywa legenda i niedościgniony wzór do naśladowania dla wielu młodszych koleżanek z branży.

Naomi nadal jest aktywna zawodowo i zachwyca nienaganną figurą i urodą, która przez dekady zapewniała jej uwielbienie fanów i modowej branży. Nie jest tajemnicą, że modelki, nawet te najbardziej znane, nadal niezbyt często kojarzone są z tytułami naukowymi i akademickim wykształceniem. Tymczasem wiele piękności znanych z wybiegów mocno stawia na edukację i jest doceniania. Doskonałym przykładem jest Campbell, która odebrała tytuł doktora honoris causa jednej z brytyjskich uczelni.

Redakcja poleca

Naomi Campbell z tytułem doktora. Uczelnia wyróżniła światowej sławy modelkę

Doktor honoris causa  to akademicki tytuł honorowy, przyznawany przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla kultury i nauki, w wolnym tłumaczeniu oznacza "doktor dla zaszczytu". Brytyjska uczelnia University for the Creative Arts postanowiła uhonorować nim Naomi Campbell, którą doceniono za ogromne zasługi dla branży modowej. Szczęśliwa modelka, która wyróżnienie odbierała z rąk rektora, zabrała głos i zwróciła się do swoich fanów.

- Nigdy nie pozwólcie nikomu wpływać na to, jak się czujecie oraz zmieniać obranego przez was kursu i tego, czego wy dla siebie chcecie. Nigdy się nie poddawajcie - stwirdziła krótko, ale bardzo wymownie.

Supermodelka postanowiła uczcić odebranie tytuły huczną imprezą, na której miały bawić się takie gwiazdy jak P. Diddy czy Winnie Harlow. Gwieździe wybiegów wypada pogratulować kolejnego sukcesu.