Obserwuj w Google News

Znana modelka i influencerka popełniła samobójstwo. „Teraz może być sobą i wreszcie zazna spokoju”

2 min. czytania
24.06.2022 11:19
Zareaguj Reakcja

Niece Waidhofer nie żyje. Popularna influencerka i modelka popełniła samobójstwo. Przed śmiercią 31-latka usunęła wiele wpisów z mediów społecznościowych. Kiedy rodzina nie mogła się z nią skontaktować, policja dokonała wstrząsającego odkrycia.

Niece Waidhofer
fot. screen Instagram niecewaidhofer

Niece Waidhofer to amerykańska modelka bikini oraz influencerka. Na Instagramie obserwowały ją ponad 4 mln osób. Wiadomo było, że zmagała się z depresją – otwarcie dzieliła się z fanami swoimi problemami, a także oferowała wsparcie innym internautom, którzy znaleźli się w kryzysie.

Zobacz także:  Natalia Madejczyk nie żyje. Na jaw wyszły okoliczności śmierci tancerki

Niece Waidhofer nie żyje. Modelka popełniła samobójstwo

Modelka zyskała sławę w 2017 roku dzięki portalowi „Reddit”, gdzie wzięła udział w wyzwaniu „Roast Me” – internauci w dosadny lub żartobliwy sposób naśmiewają się z wyglądu osoby, która na własne życzenie publikuje swoje zdjęcie. Spotkała się z wieloma obraźliwymi komentarzami i usunęła wtedy konto.

Chciała zostać pielęgniarką, jednak rozwijała swoją karierę w kierunku modelingu. Stała po stronie kobiet i chciała, aby każda z nich czuła się piękna, bez względu na wygląd i okoliczności. Z czasem na Instagramie zgromadziła 4 mln obserwatorów, zagrała też w dwóch filmach.

Jak podał portal „tmz.com”, Niece Waidhofer zmarła w połowie maja. Miała 31 lat. Rodzina w zeszłym miesiącu zawiadomiła policję, kiedy nie mogła skontaktować się z modelką. Wiedzieli, że zmaga się z depresją, zaniepokoili się również faktem, że usunęła prawie wszystkie wpisy z mediów społecznościowych. Dopiero teraz szczegóły dotyczące śmierci ujrzały światło dzienne.

- Niece była piękna i miła, wrażliwa i zabawna, kreatywna i utalentowana, hojna i współczująca, rozważna i wymagająca. Choć pożegnanie z nią jest bardzo bolesne, pocieszamy się tym, że dołączyła do ojca i dziadków. Teraz może być sobą i wreszcie zazna spokoju – mówiła jedna z bliskich osób w rozmowie z „tzm.com”.

Redakcja poleca

Rodzina modelki zapowiedziała również, że niedługo zostanie założona organizacja non-profit „Peace from Niece”. Jej celem będzie pomaganie osobom, które zmagają się z chorobami psychicznymi, zwiększanie świadomości zdrowia psychicznego i zapewnianie dotacji na badania nad chorobami psychicznymi.

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie

Pomoc w kryzysie psychicznym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel.  22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel.  22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel.  22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

Gwiazdy, które cierpiały na depresję  [ZDJĘCIA]
9 Zobacz galerię
fot. East News