Zamknij

Książę Filip przetransportowany karetką do innego szpitala. Jest oświadczenie rzecznika

01.03.2021 18:51

Książę Filip trafił do szpitala kilka dni temu. 99-letni mąż Elżbiety II źle się poczuł, a wizyta miała być zapobiegawcza. Okazuje się jednak, że jego stan zdrowia wymagał przetransportowania go do innej placówki medycznej.

Książę Filip
fot. PHOTOSHOT/REPORTER/EAST NEWS

Książę Filip ma już 99 lat, dlatego jego zdrowie nie jest już takie, jak dawniej. 17 lutego mąż Elżbiety II został przewieziony do szpitala, ponieważ źle się poczuł. Było to działanie zapobiegawcze, jednak właśnie poinformowano, że książę został przetransportowany do innej placówki, w związku ze sprawami natury kardiologicznej. Książę ma być badany i obserwowany w kierunku istniejącej choroby serca.

Zobacz także: Anna Czartoryska-Niemczycka pokazała dzieci. "Tak wygląda szczęście" [FOTO]

Książę Filip na obserwacji w związku z chorobą serca

Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym poinformował o stanie księcia Filipa oraz o powodach przeniesienia go do innego szpitalu. Jak poinformowano, książę będzie miał wdrożone leczenie z powodu infekcji.

"Książę Edynburga został dziś przeniesiony ze szpitala króla Edwarda VII do szpitala św. Bartłomieja, gdzie lekarze będą go nadal leczyć z powodu infekcji, a także przeprowadzać badania i obserwacje w kierunku istniejącej choroby serca" - cytuje oświadczenie Sky News.

Na informacje o pobycie Filipa w szpitalu wielu Brytyjczyków zareagowało niepokojem. Tym razem Buckingham wydało także komunikat, który ma uspokoić martwiących się poddanych. Wynika z niego, że książę jest w dobrej formie, leczenie przebiega prawidłowo i na wszelki wypadek 99-latek pozostanie w placówce jeszcze do końca tygodnia.

"Książę czuje się komfortowo i reaguje na leczenie, ale oczekuje się, że pozostanie w szpitalu przynajmniej do końca tygodnia" - głosi oświadczenie.

RadioZET.pl/AS