Obserwuj w Google News

Książę Filip nie żyje. Jest reakcja rodziny królewskiej

1 min. czytania
09.04.2021 14:52

Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety II zmarł w piątek 9 kwietnia nad ranem. Wiadomość o śmierci 99-latka przekazał Pałac Buckingham. Brytyjska rodzina królewska reaguje na tragiczne wydarzenie.

książę Filip
fot. AFP/East News

Książę Filip nie żyje. Wiadomość o śmierci księcia Edynburga przekazał w piątek Pałac Buckingham. Mąż królowej Elżbiety II zmarł nad ranem 9 kwietnia w wieku 99 lat. W czerwcu obchodziłby swoje 100. urodziny. Książę Filip w historii Wielkiej Brytanii był najdłużej pełniącym służbę królewską małżonkiem. Wraz z królową Elżbietą II doczekał się czworo dzieci, ośmioro wnuków i dziesięciu prawnuków.

- Z głębokim smutkiem Jej Wysokość Królowa ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, Księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość odszedł spokojnie dziś rano na zamku Windsor - czytamy w komunikacie Pałacu Buckingham.

Zobacz także:  Królowa Elżbieta II reaguje na wywiad Meghan i Harry'ego. Jest oświadczenie Pałacu Buckingham

Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety II miał 99 lat

Brytyjska rodzina królewska reaguje na odejście męża królowej Elżbiety II. W mediach społecznościowych royalsów zamieszczono czarno-białe zdjęcia księcia Filipa. Zmiany zaszły także na oficjalnej stronie internetowej. Odwiedzający ją użytkownicy zobaczą zdjęcie księcia Edynburga, komunikat Pałacu Buckingham oraz wiadomość: "Oficjalna strona internetowa rodziny królewskiej jest tymczasowo niedostępna do czasu wprowadzenia odpowiednich zmian".

Swój smutek wyrazili także książę William i księżna Kate. Na oficjalnym profilu Pałacu Kensington na Instagramie również pojawiło się oświadczenie o śmierci księcia Filipa.