Zamknij

Książę Andrzej zostanie wykluczony z obchodów jubileuszu królowej Elżbiety II? "Ma być niewidzialny"

29.10.2021 17:03

Książę Andrzej nie będzie uczestniczył w obchodach jubileuszu królowej Elżbiety II - twierdzi "The Sun". Syn brytyjskiej monarchini jest uwikłany w sprawę przestępstwa seksualnego i grozi mu proces. Do czasu wyjaśnienia sprawy brat księcia Karola ma nie pojawiać się w otoczeniu rodziny. 

Książę Andrzej
fot. BBC/Ferrari Press/East News

Brytyjska rodzina królewska przygotowuje się do obchodów platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II. Dwór zamierza hucznie uczcić siedemdziesięciolecie panowania 95-letniej monarchini. W zaplanowanych na czerwiec wydarzeniach wezmą udział członkowie rodziny, w tym książęca para Kate i William oraz książę Karol z Camillą. Nie wiadomo, czy na Wyspach zjawią się Harry i Meghan Markle, którzy ostatnimi wywiadami mocno nadszarpnęli zaufanie królowej.

Za to z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że na obchodach nie pojawi się książę Andrzej. Brat Karola i były mąż Sary Ferguson został oskarżony o przestępstwo seksualne przez Virginię Giuffre Roberts. Kobieta utrzymuje, że jako 17-latka została zwabiona przez słynnego miliardera Jeffreya Epsteina w kręgi wpływowych osób i podsunięta Andrzejowi. Oskarżony o gwałt brat księcia Karola zaprzeczył, że utrzymywał intymne kontakty z nieletnią wówczas Giuffre. Brytyjska policja umorzyła śledztwo w tej sprawie, lecz księciu Andrzejowi nadal grozi proces. 

The Sun: książę Andrzej nie weźmie udziału w jubileuszu królowej Elżbiety II

Brytyjskie media spekulują, że książę Andrzej najprawdopodobniej nie pojawi się na obchodach platynowego jubileuszu Elżbiety II. Nigel Cawthorne, autor książki "Książę Andrzej: Epstein, Maxwell i Pałac" podkreślił w "The Sun", że rodzina królewska zamierza odsunąć na bok skompromitowanego księcia. Ponoć królowa nie chce, żeby skandal wokół syna przyćmił doniosłą uroczystość, a ona - posądzona o przymykanie oka na poważne przestępstwo. 

Książę Andrzej ma być niewidzialny podczas uroczystości - podkreśla Cawthorne i dodaje: Królowa jest zażenowana, że musi stawać w obronie syna. On musi to wreszcie zrozumieć. 

Ekspert przewiduje, że Elżbieta II nie dopuści syna do wspólnego pozowania z rodziną, w dodatku zadba, żeby osoba księcia Yorku nie budziła w tych dniach nadmiernego zainteresowania. 

EN_01403491_1437
fot. DOMINIC LIPINSKI/AFP/East News
EN_01392770_0005
fot. PPE/Sipa USA/East News