Zamknij

Kiedy pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego? Żona aktora zdradziła szczegóły uroczystości

15.03.2021 11:38

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego, jednak wciąż nie odbył się pogrzeb aktora. Rodzina czekała na moment, w którym w pożegnaniu będzie mógł wziąć udział 54-letni syn Victor, który na tę okazję przyleciał ze Stanów Zjednoczonych. Teraz żona zmarłego zdradziła szczegóły uroczystości.

Krzysztof Kowalewski
fot. Mariusz Grzelak/REPORTER/East News

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego 2021 roku w wieku 83 lat. Legendarny aktor znany był przede wszystkim z licznych ról komediowych. Widzowie doskonale pamiętają jego wcielenia w "Misiu", "Ogniem i mieczem" czy serialu "Daleko od noszy". Choć artysta odszedł ponad miesiąc temu, wciąż nie odbył się jego pogrzeb. Rodzina czekała, aż do Polski przyleci syn Kowalewskiego, który na co dzień mieszka w USA. 54-letniemu Victorowi Kowalewskiemu pomogło w tej kwestii Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

- Nawiązaliśmy kontakt przez konsulat, bo sam konsulat nie miał informacji na temat planów tego pana. Drugim naszym działaniem było podjęcie rozmów ze strażą graniczną, bo to właśnie straż graniczna podejmuje tu decyzję. Przekonaliśmy straż graniczną, bo, jak wiemy, w czasie pandemii nie ma takich podróży. Są szczególne sytuacje, w których za indywidualną zgodą dana osoba może być wpuszczona do kraju - a wydaje się, że pogrzeb bliskiej osoby jest taką właśnie sytuacją - mówił wiceminister MSZ Piotr Wawrzyk w rozmowie z "Super Expressem".

Zobacz także: Pogrzeb Ryszarda Kotysa już się odbył. Pożegnano go bez mszy, przyszło kilka osób

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Żona zmarłego podała datę

Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb. Żona zmarłego aktora Agnieszka Suchowa zamieściła w mediach społecznościowych nekrolog, w którym przekazała wszystkie istotne informacje dotyczące uroczystości. Ostatnie pożegnanie zmarłego odbędzie się 19 marca 2021 roku o godzinie 11:30 w Kościele Środowisk Twórczych przy Pl. Teatralnym w Warszawie. Krzysztof Kowalewski zostanie pochowany na Starych Powązkach w grobie rodzinnym. Rodzina przekazała informację, iż w związku z pandemią COVID-19 w kościele obowiązuje lista gości.

loader