Obserwuj w Google News

Jurek Owsiak ostro do Kaczyńskiego. „Publicznie namawia do łamania prawa!”

Anna Skalik
2 min. czytania
08.09.2022 23:48

Jerzy Owsiak w mocnych słowach zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego, by wyrazić sprzeciw wobec zachęcania "do przestępstw, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu Polaków".

Jurek Owsiak
fot. Instagram/@jurek_owsiak_official/screen/@pisorgpl/screen

Jerzy Owsiak bez cienia wątpliwości jest obecnie jedną z najbardziej znanych postaci w polskiej branży rozrywkowej – ale przecież nie tylko, bo poza tym, że od lat organizuje jeden z największych polskich festiwali, to przede wszystkim jest twórcą i organizatorem największej akcji charytatywnej o społecznym charakterze na świecie: Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tysiące Polaków darzą Jerzego Owsiaka wielkim zaufaniem i widzą w nim autorytet.

Charyzmatyczny wódz WOŚP niejednokrotnie zabiera głos w różnych sprawach społecznych czy politycznych. Niedawno na przykład krytykował rząd za przekłamywanie realnych danych na temat inflacji. Tym razem Owsiak zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz także: Rozenek wygryzła Młynarską z „DDTVN”? Prezenterka zabrała głos. Jest oburzona

Jurek Owsiak ostro do Kaczyńskiego. „Publicznie namawia do łamania prawa!”

W swoim poście na Instagramie zbulwersowany Jerzy Owsiak zauważa, że prezes PiS wprost zachęca ludzi do łamania prawa. Chodzi o słowa Kaczyńskiego, by „palić wszystkim, byle nie oponami” – o czym mówił podczas spotkania z mieszkańcami Nowego Targu.

Jurek Owsiak przekonuje, że to zdanie, wypowiedziane przez Kaczyńskiego, sprawdzał w wielu źródłach – tak absurdalne się mu wydawało. Ostatecznie jednak dowiedział się, że słowa te rzeczywiście padły. Do prezesa PiS – zaczął swój wpis Owsiak i nakreślił, dlaczego zdecydował się zaapelować do Kaczyńskiego. Jak podkreślił, wyraża w ten sposób swój sprzeciw wobec praktyk, które są odrzuceniem zdrowego rozsądku.

Jako Ambasador Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ wyrażam swój ogromny sprzeciw wobec tego, co Pan publicznie powiedział: aby palić byle czym, tylko nie oponami. Publicznie namawia Pan do odrzucenia wszelkich standardów ekologii i zdrowego rozsądku, do łamania prawa, dokonywania przestępstw, które mogą zagrażać naszemu, Polaków, zdrowiu i życiu – zauważył Jurek Owsiak.

Redakcja poleca

W dalszych słowach informuje, że zamierza w tej sprawie podjąć stosowne działania i zawiadomić o tym osoby, które – jego zdaniem – powinny o tym wiedzieć.

To karygodne i w tej sprawie napiszę list do Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dla mnie jest to działalność mega nieodpowiedzialna. Jestem wstrząśnięty i chciałbym, jeśli tylko można, zdrowo żyć w zdrowym świecie – podkreśla twórca WOŚP.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci przekonują, że w pełni zgadzają się z Owsiakiem. Padło także wiele nieprzychylnych słów w stronę polityki Kaczyńskiego. Niektórzy są przerażeni tym, do czego taka zima może doprowadzić.

W punkt, inaczej po tym sezonie zimowym wszyscy będą oblegać szpitale.

Wycięli już lasy, zatruli Odrę sprowadzali śmiecie z całego świata to teraz czas na zatrucie powietrza w CAŁYM kraju!

Jak można ględzić takie rzeczy, a co ze środowiskiem, a co z alergikami, astmatykami, ludźmi chorymi, z dziećmi? Co my fundujemy następnym pokoleniom? – piszą zdruzgotani internauci.