Zamknij

Julia Wieniawa błaga o pomoc. Chodzi o nowotwór

06.10.2022 09:41

Julia Wieniawa opublikowała na Instastory dość rozpaczliwie nagranie. Młodej aktorce drżał głos i wyglądało, jakby miała się rozpłakać. Prosiła o pomoc dla swojego bliskiego przyjaciela i gwiazdora, który zachorował na raka.

Julia Wieniawa
fot. TRICOLORS/East News, screen Instagram juliawieniawa

Julia Wieniawa zgromadziła na Instagramie ponad 2 miliony obserwatorów. Jak widać, aktorka ma spore zasięgi, które mogą pomóc w zbiórce pieniędzy dla Marcina Klabana, uznanego polskiego fotografa. Zdiagnozowano u niego nowotwór kręgosłupa.

Zobacz także: Anna Mucha krytykuje Julię Wieniawę u Wojewódzkiego. „Ku*ewsko nie w porządku”

Julia Wieniawa prosi o pomoc

Julia Wieniawa miło wspomina fotografa – to on odpowiadał za pierwszą poważną okładkę aktorki w jednym z magazynów. Potem również udawało im się sukcesywnie współpracować.

- Dotarła do mnie wstrząsająca informacja. Mój serdeczny znajomy, przezdolny fotograf, który odpowiedzialny jest za większość moich okładek w magazynach i za moją pierwszą okładkę w magazynie „Glamour”, jest bardzo ciężko chory. Zdiagnozowano u niego nowotwór kręgosłupa i potrzebuje naszego wsparcia – mówiła roztrzęsiona Julia Wieniawa na Instastory.

Aktorka udostępniła link do zbiórki i poprosiła o pomoc. Dodała też otuchy koledze, mówiąc: „Marcin, jestem z Tobą całym serce. Będzie ok”.

- 27 sierpnia br. Marcin wyjechał w ukochane Bieszczady. Podczas schodzenia z gór źle stanął, poczuł silny ból w plecach. Odniósł wrażenie, że niefortunnym stąpnięciem nadwyrężył kręgosłup, dlatego wrócił wcześniej do domu, gdzie dolegliwości bólowe zaczęły się nasilać. Z każdym kolejnym dniem było coraz gorzej, do tego stopnia, że 16 września nastąpił u Marcina częściowy niedowład nóg. Diagnoza powaliła całą rodzinę na kolana: nowotwór kręgosłupa. Nowotwór zajął cały kręg, kanał rdzenia i żebro, a w wyniku tego doszło do złamania kręgosłupa – można przeczytać na stronie zbiórki.

Fotograf przeszedł już operację usunięcia części kręgosłupa, którą zastąpiono implantem. Chirurdzy pozbyli się także guza i żebra. Przed Marcinem Klabanem dalsze leczenie onkologiczne oraz rehabilitacja.

wieniawa pomoc
fot. screen Instagram juliawieniawa
Oni chorowali na nowotwór. Oto 10 gwiazd, które wygrały walkę z rakiem [FOTO]
10 Zobacz galerię
fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS