Zamknij

Johnny Depp w sądzie. Aktor pozwał brytyjski tabloid "The Sun"

07.07.2020 21:42

Johnny Depp we wtorek 7 lipca pojawił się w sądzie, gdzie rozpoczął się głośny proces przeciwko "The Sun". Brytyjski tabloid nazwał aktora "agresywnym potworem" i "żonobijcą".

Johnny Depp
fot. DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Johnny Depp nie ma obecnie łatwo. Po głośnym rozstaniu z Amber Heard aktor wciąż musi toczyć batalię sądową. We wtorek gwiazdor znany z filmu "Piraci z Karaibów" pojawił się w High Court w Londynie, gdzie rozpoczęła się rozprawa przeciwko "The Sun". Aktor pozwał brytyjski tabloid w związku z artykułami z 2018 roku, autorstwa Dana Wottona, w których dziennikarz nazywał Deppa m.in. "damskim bokserem" czy "żonobijcą".

Zobacz także: Johnny Depp był bity przez Amber Heard? Wyciekły nagrania

Johnny Depp przed sądem. Rozpoczął się proces między aktorem i wydawcą tabloidu

Obraźliwe materiały "The Sun" dotyczyły turbulencji w małżeństwie Johnny'ego Deppa i Amber Heard. W sądzie na pierwszym posiedzeniu pojawił się zarówno aktor, jak i jego była ukochana wraz z siostrą i przyjaciółką. Przed sądem na gwiazdy czekał tłum fotoreporterów.

Johnny Depp w swoich zeznaniach nie przyznał się do tego, że kiedykolwiek miał uderzyć kobietę. Zwrócił uwagę na to, że wartość "rycerstwa" i bycia dżentelmenem była mu wpajana od dzieciństwa. Na korzyść gwiazdora miały zeznawać także Vanessa Paradis i Wynona Ryder - byłe partnerki aktora. Depp w swoich zeznaniach podkreślał, że to właśnie Heard miała stosować w jego kierunku przemoc. Jak twierdzi aktor, rzucała w niego butelkami oraz okładała go pięściami. Gwiazdor nie szczędził gorzkich słów na temat byłej ukochanej.

- To zdiagnozowana przez specjalistę wyrachowana osobowość z pogranicza socjopaty i narcyza. Jest całkowicie nieuczciwa emocjonalnie. Jestem teraz przekonany, że przyszła do mojego życia, aby zabrać mi wszystko, co warto wziąć, a następnie zniszczyć to, co w nim zostało - cytuje wypowiedź aktora "Daily Mail".