Obserwuj w Google News

Jarosław Jakimowicz wściekły po wynikach Eurowizji. Na antenie TVP padły ostre słowa [WIDEO]

2 min. czytania
16.05.2022 14:25
Zareaguj Reakcja

Jarosław Jakimowicz, jeden z prowadzących program „W kontrze” w TVP Info, zareagował na wyniki tegorocznej Eurowizji. Nie spodobało mu się, że Krystian Ochman nie otrzymał ani jednego punktu od ukraińskiego jury. W swojej wypowiedzi nawiązał do uchodźców mieszkających w Polsce i korzystających z usług komunikacyjnych.

Jarosław Jakimowicz TVP
fot. screen TVP Info wyd. z dn. 15.05.2021

Jarosław Jakimowicz skomentował wynik Eurowizji. Przypomnijmy, że Krystian Ochman zajął 12. miejsce, a wielkim wygranym okazał się zespół Kalush Orchestra. Internautów oburzył fakt, że reprezentant Polski nie otrzymał żadnych punktów od ukraińskiego jury. Dostał za to maksimum punktów od tamtejszych widzów. Prowadzący program „W kontrze” nie ukrywał oburzenia.

Zobacz także:  Jakimowicz wściekł się w Dniu Flagi RP i wezwał służby. Ten widok "uraził go jako Polaka" [WIDEO]

Jarosław Jakimowicz połączył wyniki Eurowizji z karaniem Ukraińców w Polsce

Jarosław Jakimowicz w niedzielnym programie „W kontrze” odniósł się do Eurowizji. Wtedy też skierował swoje słowa do współprowadzącej, Agnieszki Oszczyk.

- Droga Agnieszko, bo wczoraj tak użalałaś się nad losem Ukraińców, którzy zamieszkują Trójmiasto, że są tak bardzo karani przez tych kontrolerów – zaczął Jarosław Jakimowicz.

Należy wyjaśnić, że uchodźcy z Ukrainy od 1 maja nie mogą już korzystać z darmowych przejazdów w Trójmieście. Nie wszyscy jednak o tym wiedzą, stąd sypią się mandaty. Agnieszka Oszczyk starała się wybrnąć i powiedziała, że nie wie, czy „użalałam się” jest dobrym słowem. Współprowadzący kontynuował.

- Mówiłaś, że za bardzo się ich dosadnie traktuje, bo im się skończyły przejazdy. Tutaj jestem ciekaw, czy kontrolerzy tego ruchu drogowego, ci tak zwani „kanarzy” też oglądali ten konkurs, i czy to, że od Ukrainy dostaliśmy zero punktów za nasz występ, a my im daliśmy dwanaście, to będą bardziej ich karać, czy mniej. Ja jestem ciekaw – tłumaczył Jarosław Jakimowicz. Na Twitterze zawrzało.

Redakcja poleca

- Oczywiście Jakimowicz dobiera fakty takie, jakie mu wygodne. Od ukraińskich widzów dostaliśmy 12 pkt (maksymalną liczbę możliwą). Swoją drogą wyciąganie konkursu Eurowizji i wplatanie to sytuacji uchodźców wojennych jest po prostu obrzydliwie cyniczne – czytamy.

- Czy w PiS już mają badania pokazujące, że można zacząć się budować na szczuciu na uchodźców? Czy może Kurski i jego klaun Jakimowicz są poza jakąkolwiek kontrolą? A, i powiedzcie od kiedy mandaty w tramwajach dają, i w ogóle kim są, kontrolerzy ruchu drogowego? - napisał na Twitterze reporter Maciej Bąk.

Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS