Zamknij

Gwiazdor "Gogglebox" był fryzjerem Andrzeja Dudy. "Najwięcej wieśniaków jest w PiS"

25.11.2021 10:45

Jacek Szawioła z programu "Gogglebox. Przed telewizorem" był osobistym fryzjerem Andrzeja Dudy. W niedawnej wypowiedzi bohater show TTV zdradził, co myśli o prezydencie. Jak wyjawił, był on wyjątkiem w całym PiS.

Jacek Szawioła/Andrzej Duda
fot. Instagram/Screen//WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News/

Jacek Szawioła zyskał rozpoznawalność dzięki udziałowi w programie "Gogglebox. Przed telewizorem", który emitowany jest na antenie TTV. Szawioła pojawił się tam w trzecim sezonie produkcji, a razem z nim jego ówczesny partner - Mariusz Kozak. Teraz panowie nie tworzą już pary, jednak pozostają w bardzo dobrych relacjach, co nie przeszkadza im w kontynuowaniu wspólnego udziału w show - w odróżnieniu od innej słynnej pary gejów, których mogliśmy oglądać w "Królowych życia". Swojego czasu o Szawiole zrobiło się głośno, kiedy pokazał w sieci rezultaty brutalnej napaści na niego.

Zobacz także: Kuchenne rewolucje: szefowie odpowiadają na oskarżenia ws. śmierci Marzeny Koniuszy. Wydali oświadczenie 

Jacek Szawioła z "Gogglebox" a Andrzeju Dudzie

Choć Szawiole fryzjerstwo się znudziło i zawód ten jest dla niego już tylko wspomnieniem, to wraz z nim bohater "Gogglebox" może przypomnieć sobie wiele ciekawych sytuacji, których mu fryzjerstwo dostarczyło. Swojego czasu w jego salonie pojawiało się wiele znanych osób i gwiazd show-biznesu. Jak nie wszyscy wiedzą, jako fryzjer Szawioła miał okazje dbać o fryzurę Andrzeja Dudy i jego małżonki podczas kampanii do wyborów prezydenckich w 2015 roku.

W rozmowie z "Na temat" były fryzjer przyznał, że politycy PiS wyróżniają się kiepskimi fryzurami. Zdaniem Szawioły wynika to z ich przeświadczenia, że skoro zostali wybrani tacy, jacy są, to znaczy, że to pasuje społeczeństwu. Z tego powodu, jak twierdzi gwiazda "Gogglebox", to właśnie w Prawie i Sprawiedliwości "jest najwięcej wieśniaków".

"Najwięcej wieśniaków jest w Prawie i Sprawiedliwości. Tam spece od wizerunku mieliby największe pole do popisu. W PiS-ie powszechne jest myślenie: Takiego mnie wybrali, a więc tak jest super, nie będę niczego zmieniał" - mówi Szawioła. Dodaje, że Andrzej Duda był w tej kwestii wyjątkiem, chciał dbać o włosy i dobrze wyglądać, co pozwoliło Szawiole dołożyć własną cegiełkę do jego sukcesu - jak mówi z żartem gwiazdor TTV.

Po kilku latach od współpracy z Andrzejem Dudą i jego małżonką Jacek Szawioła ma o nich dobre wspomnienia, choć podkreśla, że politycznie jest mu z nimi nie po drodze.

"W kategoriach poglądów politycznych zbiera mi się na wymioty, prywatnie są fajnymi ludźmi" - stwierdził.

loader