Zamknij

Eurowizja: TVP znów pokazała pocałunek mężczyzn. Nie mogli tego wyciąć [WIDEO]

13.05.2022 08:42

Eurowizja 2022 to jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń roku. Za nami półfinały, a 14 maja rozegra się finał, w którym udział weźmie oczywiście Krystian Ochman. Polak z łatwością awansował, a bukmacherzy stawiają go w pierwszej piątce laureatów. Podczas drugiego półfinału wziął udział Achille Lauro z San Marino. Ich gest zaskoczył widzów.

Achille Lauro Eurowizja
fot. screen YouTube Eurovision Song Contest

Sobotnia Eurowizja 2022 szykuje się pełna wrażeń. Na scenie pojawi się Krystian Ochman, który będzie konkurować m.in. z Norwegią, Australią, Szwecją, Estonią, Grecją, Ukrainą czy Litwą. Podczas drugiego półfinału nie awansowały m.in. Izrael, Malta, Gruzja czy San Marino. Ci ostatni, mimo kontrowersyjnego show, nie zdołali przekonać do siebie jury i widzów. Wiele osób dopatrywało się w nich również inspiracji włoskim zespołem Maneskin.

Zobacz: Eurowizja 2022: finał z Polską. RELACJA na żywo i WYNIKI live [SOBOTA, 14.05]

Eurowizja 2022: Achille Lauro z San Marino pocałował kolegę na scenie

Pocałunki osób tej samej płci nie są raczej mile widziane w prawicowej Telewizji Polskiej. Osoby odpowiedzialne za emisję nie mogły nic zrobić podczas występu Achiller Lauro z San Marino.

Na scenie w Turynie piosenkarz pojawił się ubrany w dość przezroczysty kostium, a na głowę narzucił kowbojski kapelusz. Podczas wykonywania utworu „Stripper” wskoczył nawet na mechanicznego byka.

Reprezentant San Marino chciał ewidentnie zrobić show, jakiego Eurowizja dawno nie widziała. Nie zabrakło więc pocałunku z kolegą z zespołu. Wszystko pokazały kamery, a materiał poleciał w świat – w tym do widzów TVP.

To już drugi pocałunek osób tej samej płci, jaki wyemitowała TVP. 10 maja, podczas pierwszych półfinałów Eurowizji, kamera uchwyciła dwóch mężczyzn trzymających tęczową flagę. Pocałowali się i uśmiechnęli do obiektywu tuż po występie ukraińskiego zespołu Kalush Orchestra z hitem „Stefania”.

loader
Krystian Ochman Eurowizja 2022 ceremonia otwarcia
5 Zobacz galerię
fot. mat. prasowe / EBU / Andres Putting, MARCO BERTORELLO/AFP/East News