Obserwuj w Google News

Emma Watson zachęca do kupowania w second-handach. Aktorka nagłośniła ważny problem

Patrycja Chudolińska
1 min. czytania
16.01.2020 16:41
Zareaguj Reakcja

Emma Watson głośno mówi o problemach współczesnego świata. Tym razem aktorka zdecydowała opowiedzieć o wpływie produkcji odzieży na środowisko naturalne. Gwiazda apeluje do fanów, by częściej kupowali ubrania z drugiej ręki.

Emma Watson
fot. Instagram/emmawatson

Emma Watson zachęca do kupowania ubrań używanych

Emma Watson wiele czasu poświęca sprawom związanym z ekologicznym i etycznym życiem. Gwiazda głośno mówi o kryzysie klimatycznym i zachęca do niewielkich zmian, które mogą pomóc ratować środowisko. Tym razem opowiedziała o tym, jak negatywny wpływ na przyrodę ma przemysł odzieżowy.

- Nasze szafy wpływają na planetę i klimat bardziej, niż moglibyście sobie wyobrazić - zaczęła swój wpis na Instagramie.

Emma Watson walczy o środowisko

Emma wyjaśniła, jak wielki wpływ na środowisko ma produkcja ubrań. Przemysł odzieżowy szkodzi nie tylko przyrodzie, ale i ludziom. Zwiększa emisję dwutlenku węgla, tworzy codziennie tony śmieci oraz uwalnia do wody toksyczne substancje, które trują mieszkańców okolicznych fabryk. Wiele osób nie zwraca uwagi na to, z jakich materiałów są ich ubrania. Często jest to poliester, który rozkładać się może nawet setki lat.

Aktorka w dalszej części wpisu zareklamowała stronę, na której można znaleźć ubrania z drugiej ręki. Twierdzi, że sama niejednokrotnie kupiła przez nią produkty swoich ulubionych marek.

Myślicie, że inni celebryci powinni pójść w ślady Emmy Watson? 

RadioZET.pl/PCh