Obserwuj w Google News

Donatan pochwala przemoc w Dzień Dziecka. "Jestem wdzięczny za wychowawczy wpi**dol"

Patrycja Chudolińska
2 min. czytania
01.06.2020 16:11
Zareaguj Reakcja

Donatan opublikował oburzający wpis w mediach społecznościowych. Muzyk i producent złożył fanom życzenia z okazji Dnia Dziecka. Przy okazji wspomniał, że popiera przemoc w wychowaniu dzieci.

Donatan
fot. Piotr Kamionka/REPORTER/East News

Witold Czamara, znany jako Donatan, to polski producent muzyczny. Największą popularność przyniosła mu piosenka "My Słowianie", z którą w 2014 wraz z Cleo reprezentował Polskę podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. W kolejnych latach dalej współpracował z wokalistką Cleo, a w 2017 wyprodukował singiel „Andromeda”, w którym zaśpiewała Edyta Górniak.

Od tamtego czasu kariera muzyczna Donatana trochę zwolniła. W ostatnich miesiącach głośno jest jednak o jego aktywności w mediach społecznościowych. Dwa miesiące temu producent w skandaliczny sposób skomentował zdjęcie Cleo i Kasi Kowalskiej, której córka przebywała wówczas w szpitalu. W Prima Aprilis natomiast zażartował z pandemii koronawirusa i dramatu, który rozgrywał się we Włoszech. Tym razem wypowiedział się na temat bicia dzieci. Donatan przyznał, że jest wdzięczny ojcu za "wychowaczy wpi**dol".

Zobacz także: Cleo wspiera Kasię Kowalską, a Donatan chamsko komentuje. Fani są oburzeni: "Jak tak można?"

Donata opublikował skandaliczny wpis w Dzień Dziecka. Burza w sieci

Donatan postanowił złożyć fanom życzenia z okazji Dnia Dziecka. Przy okazji podzielił się kontrowersyjną opinią na temat bicia dzieci.

- Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka! Patrząc na dzisiejszą młodzież influencerów/tiktokerów jestem wdzięczny mojemu Ojcu, że w niełatwych czasach mojego dzieciństwa znalazł chwilę, by czasem zorganizować mi wychowawczy wpi**dol. Wiem... jestem boomerem - napisał Donatan na swoim profilu na Facebooku.

Następnie wokalista dodał komentarz, w którym po raz kolejny otwarcie poparł bicie dzieci.

- PS: Napiszę tylko, jakby jakieś plotkarskie portale chciały zadawać retoryczne pytanie, czy w moim wpisie chodzi mi o to, że dzieci trzeba bić. Otóż tak! Trzeba poświęcić im trochę czasu i mimo zajętości czasem naprostować metodą naszych Ojców i Dziadków - podsumował.

Spora część osób nie zgadza się z opinią muzyka. Nie od dziś wiadomo, że bicie dzieci nie jest w żaden sposób skuteczną metodą wychowawczą - może za to skutkować problemami psychicznymi w przyszłości i zniszczyć więź z rodzicem. Pod publikacją pojawiło się wiele krytycznych komentarzy.

- Może, gdyby Pana ojciec nauczył Pana również szacunku dla innych ludzi, to takie wpisy nie miałby miejsca! Jako mama bardzo Panu współczuję. Musiał być Pan źle traktowany i poniżany w dzieciństwie i skutki tego możemy zauważyć w Pana wypowiedziach i zachowaniu. Żal mi Pana, przydałaby się jakaś terapia.

- Autorytetu nie buduje się na czyimś strachu.

- Bardzo Ci współczuję. Tylko rodzic, który nie radzi sobie z wychowankiem, bije dziecko. Jednocześnie oczekuje posłuszeństwa i szacunku. Czym to się różni od tresury zwierząt w cyrku? - czytamy w komentarzach.

To nie pierwszy raz, gdy producent muzyczny wywołał tak duże kontrowersje swoimi słowami. Co myślicie o jego najnowszym wpisie?

RadioZET.pl/PCh