Obserwuj w Google News

Cezary Pazura zaszczepiony przeciwko COVID-19. Rozwiał wątpliwości co do jednej ze szczepionek

2 min. czytania
29.04.2021 11:59
Zareaguj Reakcja

Cezary Pazura przyjął drugą dawkę szczepionki. Aktor bardzo cieszy się z tego, że szczepienie ma już za sobą. Gwiazdor postanowił rozwiać też wszystkie wątpliwości dotyczące jednej z najbardziej kontrowersyjnych szczepionek - Astra Zeneca.

Cezary Pazura
fot. Piotr Molecki/East News

Cezary Pazura został jednym z ambasadorów akcji szczepień. Gwiazdor jest już po drugiej dawce szczepionki i cieszy się z tego, że zabieg szczepienia ma już za sobą.

"Dostałem Pfizera i nie miało to dla mnie żadnego znaczenia. Dla mnie ważny jest sam fakt, że jestem zaszczepiony i odporny na COVID" - powiedział gwiazdor w rozmowie z WP.pl.

Zobacz też:  Krystyna Janda o wcześniejszym zaszczepieniu się: "Jestem bardzo szczęśliwa"

Cezary Pazura zaszczepiony przeciwko COVID-19. Rozwiał wątpliwości co do jednej ze szczepionek 

Cezary Pazura zdradził, jak się czuł po przyjęciu szczepionki.

"Rzeczywiście te igły są długie i nie wiem, czy to jest ból. Po pierwszej dawce mnie nie bolało. Miałem lekko podwyższoną temperaturę, do 37 stopni, ale my aktorzy mamy często podwyższoną temperaturę, bo działamy na emocjach" - żartował.

Gwiazdor podkreśla, że w rozmowach z ludźmi stara się rozwiewać wątpliwości co do szczepionek. Aktor zwraca też uwagę na szczepionkę Astra Zeneca, która w ostatnim czasie zyskała bardzo zły PR.

"Ktoś ma wątpliwość, drugiemu powie, trzeciemu, czwartemu i tak się ta maszyna nieporozumień napędza. Miałem naprawdę mądrych, światłych przyjaciół, którzy mówili, że się zastanawiają, czy się zaszczepić. Powiem szczerze, starałem się rozwiewać te wątpliwości. Tym bardziej że szwagier pracuje w AstraZeneca, jest na bardzo wysokim stanowisku, on nic nie może mówić, ale tak tylko się uśmiechał pobłażliwie, jak powiedziałem o tych wątpliwościach, które ludzie powielają w internecie" - powiedział Cezary Pazura.

Warto podkreślić, że coraz więcej gwiazd ma za sobą szczepienie. W ostatnim czasie zaszczepiła się m.in.  Katarzyna Grochola, Artur Barciś, Maryla Rodowicz oraz Bogusław Linda. Aktualnie mogą rejestrować się na szczepienie osoby powyżej 30. roku życia.