Zamknij

Andrzej Piaseczny zaszczepił się przeciw COVID-19. Burza w komentarzach: "Nie za wcześnie?"

20.05.2021 18:55

Andrzej Piaseczny przyjął szczepionkę przeciwko COVID-19, czym pochwalił się, publikując zdjęcie w mediach społecznościowych. Nie wszyscy pozytywnie zareagowali na wpis piosenkarza. Internauci zwrócili uwagę na to, że artysta zaledwie dwa miesiące temu zaraził się koronawirusem.

Andrzej Piaseczny
fot. VIPHOTO/East News

Andrzej Piaseczny zaszczepił się przeciwko COVID-19. Wokalista opublikował zdjęcie ze szczepienia w mediach społecznościowych, zachęcając innych, aby poszli w jego ślady. Piaseczny dobrze wie, jak bolesne potrafią być skutki zakażenia koronawirusem. Sam kilka tygodni temu walczył z chorobą w szpitalu, ponieważ miał spore problemy z oddychaniem. Szczęśliwie szybko wrócił do zdrowia.

- Na zdrówko Kochani! #szczepienie #szczepimysię #pierwszadawka #nazdrowie #bardzodziękuję - napisał pod najnowszym zdjęciem z przyjmowania szczepionki.

Zobacz także: The Voice Senior: Kto zastąpi Andrzeja Piasecznego? SE: "To królowa polskiej sceny"

Andrzej Piaseczny zaszczepił się dwa miesiące po przejściu COVID-19

Choć większość osób pozytywnie odebrała jego wpis, niektórzy zwrócili uwagę, że wokalista bardzo szybko przyjął szczepionkę. Jeszcze niedawno według zaleceń ozdrowieńcy mogli przyjmować pierwszą dawkę dopiero trzy miesiące po odbytej chorobie.

- Skoro Pan chorował to szczepienie za 6 miesięcy, a nie miesiąc...

- Nie za wcześnie po chorobie?

- U Pana to czasami nie za szybko po chorobie? No, chyba że ten czas tak szybko leci, że nawet się nie zorientowałam kiedy minęło te kilka tygodni - komentowali internauci.

Niedawno jednak zasady się zmieniły. W komentarzu Andrzej Piaseczny wyjaśnił, że teraz ozdrowieńcy mogą przyjmować preparat już po 30 dniach. Zdradził również, jak czuje się po szczepieniu.

- Póki co bardzo dobrze, uprzedzono mnie tylko, że po 12 godzinach ewentualnie być może trzeba będzie wziąć apap - napisał muzyk.

loader