Obserwuj w Google News

Andrzej Duda żegna Krzysztofa Krawczyka. Wpis prezydenta rozzłościł internautów

2 min. czytania
06.04.2021 00:20
Zareaguj Reakcja

Prezydent Andrzej Duda dołączył do grona osób, które pożegnały w sieci niespodziewanie zmarłego Krzysztofa Krawczyka. Opublikował wpis, który spotkał się z oburzeniem szerokiej grupy młodych ludzi.

Andrzej Duda
fot. Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda postanowił w kilku słowach pożegnać zmarłego Krzysztofa Krawczyka. 74-letni artysta zasłabł 5 kwietnia około południa i mimo szybkiego przyjazdu karetki oraz udzielenia mu pomocy po kilku godzinach zmarł.  Artystyczny świat żegna legendarnego piosenkarza, na którego piosenkach wychowały się całe pokolenia. Współzałożyciel "Trubadurów" obecny był na scenie od lat 70. i nieprzerwanie należał do najpopularniejszych polskich muzyków.

Zobacz także: Żona Krzysztofa Krawczyka: Covid-19 nie był przyczyną jego śmierci

Andrzej Duda żegna Krzysztofa Krawczyka: "Młodzi może nie znają"

Również wielu polityków wspomina w sieci zmarłego artystę. W kilku słowach pożegnał go także prezydent Andrzej Duda. Jego wpis nie spodobał się sporej grupie internautów, którzy zarzucają prezydentowi m.in. to, że nawet w takim momencie dzieli Polaków. Część krytycznych głosów wskazuje, że prezydent nie rozumie, kim dla młodego pokolenia Polaków był Krzysztof Krawczyk.

"O tych młodych to mógł sobie Pan darować", "Młodzi nie lekceważą takiej muzyki, bo twórczość Krzysztofa Krawczyka jest im znana. Wszyscy dzisiaj żegnamy wielopokoleniową legendę" - odpisał Krzysztof Śmiszek.

W mocnych słowach odpisali prowadzący Vogule Poland: "Tak bardzo g***o wiesz o zjawisku, jakim pan Krzysztof był wśród młodych". Pod tym wpisem ludzie komentują dalej, że "prezydent nie zna swoich obywateli".

Redakcja poleca

"Mówisz o tych młodych, którzy pobili rekord Guinnessa w jednoczesnym śpiewaniu "Chciałem być" Krawczyka w 2018 przed pochodem Juwenaliowym w Poznaniu? Czy o tych młodych, którzy w tym samym roku na koncercie Krawczyka na Juwenaliach pobili rekord frekwencji?" - głosi kolejny komentarz.

"Cóż jako młoda osoba czuje się urażona. Dlaczego? Po raz kolejny Pan Prezydent utwierdza w przekonaniu ze nie jest Prezydentem całego kraju. Szkoda tylko, że musi się to dziać w takich okolicznościach" - pisze inna osoba.

Ale są też głosy, że w słowach prezydenta nie ma nic niewłaściwego. "My, "młodzi", nie czujemy się urażeni, a jeśli ktoś się czuje, to znaczy, że faktycznie nie rozumie ogromu żałoby, doszukując się w niej pretekstów do oburzenia" - skomentował inny internauta.

We wtorek po godz. 20:00 w Radiu ZET specjalny program poświęcony Krzysztofowi Krawczykowi. Na naszej antenie nie zabraknie poruszających wspomnień na temat legendarnego wokalisty. Pojawiają się też wyjątkowi goście.

RadioZET.pl/AS