Obserwuj w Google News

Agnieszka Chylińska świętuje Dzień Autyzmu osobistym zdjęciem

2 min. czytania
02.04.2021 19:09
Zareaguj Reakcja

Agnieszka Chylińska to bardzo ceniona polska artystka, znana także ze swojego szczerego głosu w wielu istotnych społecznie sprawach. 2 kwietnia obchodzony jest Dzień Autyzmu i z tej okazji gwiazda zdobyła się na opublikowanie bardzo osobistego zdjęcia.

Agnieszka Chylińska
fot. Adam Burakowski/REPORTER/EAST NEWS

Agnieszka Chylińska bardzo często zabiera głos w różnych ważnych sprawach politycznych czy społecznych. Fani cenią ją za szczere i bardzo bezpośrednie wyrażanie swoich przekonań. Niedawno, kiedy Trybunał Konstytucyjny opublikował wyrok w sprawie ograniczenia dopuszczalności przerywania ciąży, gwiazda podzieliła się osobistymi doświadczeniami. Ujawniła, jak to jest wychowywać w Polsce dwójkę niepełnosprawnych dzieci. "Rząd nie pomaga i nie wspiera" - podkreślała.

Teraz, przy okazji Dnia Autyzmu, który corocznie obchodzony jest właśnie 2 kwietnia, piosenkarka podzieliła się zdjęciem, które poruszyło internautki.

Zobacz także: Agnieszka Chylińska padła ofiarą oszustów. Gwiazda ostrzega fanów

Agnieszka Chylińska świętuje Dzień Autyzmu

W najnowszym poście, który pojawił się na Instagramie Chylińskiej, widać dwie dłonie, złączone ze sobą w geście wsparcia. Po tatuażach można poznać, że jedna z nich należy do piosenkarki. Druga do jej dziecka, które boryka się ze spektrum autyzmu. Jako komentarz dodała tylko niebieskie serduszko. Artystka nie poruszała nigdy tematu autyzmu w rodzinie ze szczegółami, ale w wywiadzie po ukazaniu się jednej z jej książek, w której pojawia się chłopiec z autyzmem, zdradziła, że opowiada ona o jej rodzinie.

"Ja również rozumiem, Mama Adasia 3,5", "Ja również rozumiem mam syna Kacpra 17 lat" - piszą mamy dzieci ze spektrum autyzmu. Pod postem pojawiły się setki niebieskich serduszek. Jedna z internautek zauważa, że Chylińska poruszyła bardzo ważny temat, bo świadomość tego, czym jest autyzm, jest w Polsce nadal zbyt niska. "Wspaniale, że Twój post zacznie dyskusję... Bo Polacy niestety w większości nie wiedzą i nie rozumieją co to autyzm" - stwierdziła.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/AS