Obserwuj w Google News

Natalia Szroeder oskarżona o plagiat. Piosenkarka komentuje sprawę w Radiu ZET

2 min. czytania
02.04.2021 17:34
Zareaguj Reakcja

Natalia Szroeder w ciągu ostatnich tygodni mocno zaskoczyła swoich fanów. Najpierw wypuściła utwór "Powinnam", a zaledwie kilka tygodni po nim wydała singiel "Połóż się tu". Teraz zarzucono jej plagiat.

Natalia Szroeder
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Natalia Szroeder pilnie pracuje nad nową płytą, która prawdopodobnie ukaże się na początku jesieni. Niedawno na antenie Radia ZET piosenkarka zapowiedziała, że na krążku pojawią się znane głosy, co mocno podkręciło fanów. Teraz, w kilkanaście dni po premierze utworu "Powinnam", artystka zaprezentowała kolejny singiel, zatytułowany "Połóż się tu". Piosenka została świetnie przyjęta przez fanów, ale wygląda na to, że teraz skupi na sobie uwagę nie tylko ze względu an walory artystyczne.

Zobacz także: Natalia Szroeder pokazała siostrę. Marcelina wystąpiła w jej teledysku [FOTO]

Natalia Szroeder splagiatowała ujęcia klipu?

Niszowa polska grupa muzyczna Unicat zarzuciła Natalii Szroeder, że ta mocno inspirowała się jednym z ich teledysków. W swoim poście na Instagramie pokazali ujęcia teledysku swojego utworu, zatytułowanego "Aim", oraz ujęcia z klipu Szroeder. Kilka słów komentarza, jakie pozostawili przy zdjęciach, nie pozostawia wątpliwości, że zarzucają piosenkarce kopiowanie ich pomysłów.

"Nie jesteśmy tak znani, ale nadal to nie jest w porządku. Szanuj innych artystów" - napisali. Patrząc na przedstawione kadry, rzeczywiście można stwierdzić, że są one do siebie podobne. Trudno jednak przesądzać na ile są one wynikiem przypadku, na ile celowego działania.

Zdania fanów na temat możliwego plagiatu są podzielone. Jedni artystki bronią, inni wręcz zarzucają jej, że ona wybija się na plecach swojego partnera, a i sama już niejeden raz kimś się inspirowała.

"Z powodu jednego ujęcia...marna piosenka i marni artyści, skoro na plecach Natalii próbują się wybić...", "Ależ frustracja i błaganie o atencję. A Natalia z pewnością nie ma pojęcia, kim jesteście. No, ale parę wyświetleń więcej Wam wpadnie, cel osiągnięty" - piszą internauci.
"Na plecach Natalii... Ona się całe życie wybija na Quebo. Żeby nie on to ona by nie istniała.. Ja nie mam jej za jakąś gwiazdę. I ba, to nie pierwszy raz kiedy cos splagiatowała i ukradła. Jak jej bronicie to jesteście żałośni. Prawda sama się obroni, powinni złożyć pozew" - odpowiada mu inna komentująca.

Redakcja poleca

"Gdy nagrała hity takie jak "Powietrze", "Zamienię cię" - nie była nawet w związku, przynajmniej nikt o nim nie wiedział" - toczy się dalej dyskusja.

"Plagiat jest plagiatem. Wystarczy ze scena jest zaczerpnięta pomysłem, który jest splagiatowany" - przekonuje internautka.

Jesteśmy ciekawi, jak dalej potoczy się ta sprawa. Będziemy trzymać rękę na pulsie.

Natalia Szroeder w Radiu ZET o oskarżeniach o plagiat

"Jestem bardzo zaskoczona. Przepraszam, nie wiem co to za zespół. Nie znam tych ludzi i ich twórczości. Nigdy nie widziałam ich teledysku. Tak samo osoby, z którymi pracowałam nad klipem. Rozumiem, że jest to jakiś zbieg okoliczności" - mówi Natalia Szroder w Radiu ZET i dodaje: "Przygotowywałam moodboard razem z reżyserem, Adaśkiem Romanowskim. Mieliśmy kompletnie inne inspiracje. Inspirowaliśmy się starymi fotografiami. Na pewno nie zespołem, o którym teraz rozmawiamy".

Cały wywiad znajdziecie tu:

ZNPM: Natalia Szroeder o singlu "Powinnam?". Zdradziła, kiedy premiera płyty! [WIDEO]

RadioZET.pl/AS