Obserwuj w Google News

Książę William zrobi to, gdy zostanie królem. Royalsi mają czego się bać?

2 min. czytania
10.07.2024 12:23

Król Karol III walczy z chorobą nowotworową, ale wciąż sumiennie piastuje stanowisko głowy państwa. Ze względu na wiek monarchy wielu poddanych liczy się z tym, że jego rządy prędzej czy później dobiegną końca. Jego następca, William, już wie, co zrobi, gdy przejmie koronę. Royalsom może się to nie spodobać…

Książę William
fot. CHRIS JACKSON/AFP/East News

Król Karol III walczy z chorobą

Karol III walczy z rakiem. W tym czasie w pełnieniu monarszych obowiązków pomagają mu syn William i żona Camilla. Dzięki temu książę i królowa stali się sobie bliżsi niż kiedykolwiek wcześniej. – Muszą niemal dosłownie opiekować się Koroną, podczas gdy król i księżna wracają do zdrowia. Ich ekipy będą ściślej współpracować, aby koordynować codzienne zadania i omawiać zaplanowane przedsięwzięcia, a Camilla i William z pewnością muszą być w znacznie bliższym, regularnym kontakcie – powiedziała w rozmowie z magazynem OK! Jennie Bond, była respondentka BBC ds. royalsów.

Sama Camilla miała sporo zyskać na przejęciu nowej odpowiedzialności. – Uważam, że obecnie Camilla wygląda bardziej elegancko, mądrzej i bardziej stylowo niż kiedykolwiek wcześniej, a ponadto zyskała nieporównywalną pewność siebie. Cóż za kontrast z tymi wczesnymi czasami, kiedy wyglądała i brzmiała na bardzo zdenerwowaną, gdyby musiała przemawiać publicznie. Teraz jest pewna siebie i czująca się komfortowo w swojej nowej, bardzo wymagającej roli – oceniła w innej rozmowie z OK! Bond. Choć zmaga się z problemami zdrowotnymi, król Karol nie daje poddanym powodów do obaw. Nie jest jednak tajemnicą, ze niektórzy spodziewają się, iże jego rządy rychło dobiegną końca.

Co zrobi William, gdy zostanie królem?

Następcą Karola III jest jego najstarszy syn – William. W przeciwieństwie do swojego brata nie porzucił on obowiązków płynących z przynależności do rodziny królewskiej i jest świadomy odpowiedzialności, która spadnie na niego wraz z przejęciem królewskiej władzy. Podobno ma on już pewien plan, który może nie spodobać się części royalsów. Jaki?

Źródła Daily Mail sugerują, że William ma w planach zmniejszenie grona pełniących obowiązki członków rodziny królewskiej. Ruch ten miałby naśladować to, co od pewnego czasu dzieje się w innych europejskich monarchiach. – W małych monarchiach europejskich widzi wzór na przyszłość – stwierdził informator Daily Mail.

Źródła: Radio ZET/Daily Mail/BBC/OK

Nie przegap