Obserwuj w Google News

Książę Harry grozi bratu i ojcu? Zapowiedział kontynuację autobiografii

2 min. czytania
09.07.2024 15:03

Książę Harry zasugerował, że ma o wiele więcej historii na temat rodziny królewskiej, w tym brata (księcia Williama) i ojca (króla Karola III). Czy powstanie kontynuacja "Tego drugiego", w której ujawni światu sekrety swoich bliskich?

Książę Harry, książę William
fot. Sunday Alamba/Associated Press/East News, Rex Features/East News

Książę Harry straszy swoją rodzinę? Ma więcej pikantnych historii o royalsach

Zarówno w autobiografii "Ten drugi", licznych wywiadach telewizyjnych czy serialu "Harry i Meghan" na Netfliksie, książę Sussexu nie przebiera w środkach i opisuje szczegółowo prywatne chwile z rodziną. Zaliczają się do nich zerwane relacje z księciem Williamem i królem Karolem III. Jak podaje Mirror, książę Harry wywołał globalną burzę swoją biografią. Mogłoby się wydawać, że temat przebrzmiał i brytyjska rodzina królewska ma już święty spokój. Nic bardziej mylnego. Według tabloidu syn króla zasugerował drugą część swojej książki.

Quiz: Najważniejsze daty w życiu rodziny królewskiej. Rozpoznasz wszystkie?

1/10 W którym roku urodziła się Elżbieta II?

Książę Harry ujawnił, że był zmuszony wyciąć fragmenty z autobiografii. - Mogłyby to być dwie książki, tak to ujmę. Najtrudniejsze było wyciągnięcie pewnych rzeczy. Jest kilka spraw, które się wydarzyły, zwłaszcza między mną a moim bratem i w pewnym stopniu między mną a moim ojcem. Po prostu nie chcę, żeby świat się o tym dowiedział, ponieważ nie sądzę, żeby mi kiedykolwiek wybaczyli — zdradził syn Karola III.

Książę Harry nie pogodzi się z rodziną? Ekspert wyjaśnia

Mimo że książę Harry usunął pewne anegdoty, historie, które wybrał do publikacji i tak nie były łatwe do przyswojenia przez jego bliskich. Ekspert od royalsów Tom Quinn skomentował sprawę w rozmowie z Mirror. - Wizyta Harry'ego w Wielkiej Brytanii nie poprawiła stosunków królewskich – Harry został publicznie zlekceważony przez swojego ojca i brata. William nic nie skomentował. To tak, jakby Harry’ego już nie było. Nie było oczywistej krytyki z żadnej ze stron, ale milczenie Williama jest znaczące — powiedział.

Redakcja poleca

Mowa o początku maja 2024 roku, kiedy Harry wrócił do Wielkiej Brytanii. Krążyły wówczas pogłoski, że król Karol dość ostrożnie podchodzi do spotkania z młodszym synem, mając na uwadze rozgłos medialny dotyczący ich relacji. Przyjaciele króla nadal podkreślają, że według nich Harry ani nie prosił o spotkanie z ojcem, ani nie zaprosił go na nabożeństwo w katedrze św. Pawła z okazji rocznicy igrzysk Invictus. Książę Sussexu ostatni i jedyny raz od jego koronacji w zeszłym roku, widział się z ojcem na początku lutego. Stało się to w czasie, kiedy król wyznał, że ma chorobę nowotworową. Spotkali się wówczas na pół godziny.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap