Obserwuj w Google News

Gitarzysta Red Hot Chili Peppers pozwany. Oskarżono go o spowodowanie śmieci

1 min. czytania
11.07.2024 11:07

Josh Klinghoffer, były gitarzysta Red Hot Chili Peppers, stanie przed sądem. Muzyk ma odpowiadać za spowodowanie śmierci. Do zdarzenia miało dojść 18 marca.

Josh Klinghoffer
fot. Jae C. Hong/Associated Press/East News

Josh Klinghoffer stanie przed sądem

Josh Klinghoffer został pozwany. Były gitarzysta Red Hot Chili Peppers miał spowodować wypadek, który poskutkował śmiercią pieszego. Za incydent obwinia się roztargnienie i dystrakcję kierowcy podczas prowadzenia pojazdu.

Do zdarzenia doszło 18 marca mieście Alhambra w Kalifornii. Z dokumentów, które trafiły do sądu, wynika, że Klinghoffer chcąc wykonać skręt w lewo, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę – Israela Sancheza. Sanchez został uderzony przez pojazd i wylądował na asfalcie, uderzając głową o nawierzchnię. Zginął wskutek odniesionych obrażeń. W pozwie stwierdzono, że muzyk nie zareagował wystarczająco szybko. Oskarżono go o zaniedbanie i spowodowanie śmierci – informuje TMZ. Rodzina zmarłego Sancheza domaga się zadośćuczynienia.

Redakcja poleca

Josh Klinghoffer był gitarzystą Red Hot Chili Peppers

Josh Klinghoffer zdobył największą popularność dzięki trwającej od 2009 do 2019 roku współpracy z Red Hot Chili Peppers. Z legendarną kalifornijską kapelą nagrał dwa albumy studyjne – „I’m With You” i „The Getaway”. Na swoim koncie ma także współprace z takimi zespołami jak Pearl Jam i Dot Hacker.

Źródła: Radio ZET/TMZ.com

Nie przegap