Obserwuj w Google News

Pat Colbert nie żyje. Była aktorką z kultowego serialu

2 min. czytania
10.07.2024 09:01

Zmarła Pat Colbert - amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, kora zasłynęła rolą Dory Mae w serialu "Dallas". Miała 77 lat. Co było przyczyną jej śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Pat Colbert nie żyje. Grała w serialu "Dallas"

23 czerwca 2024 roku odeszła Pat Colbert. Była amerykańską aktorką filmową i telewizyjną, która zapadła widzom w pamięć dzięki roli w serialu "Dallas". Miała 77 lat. Jak podaje Deadline, artystka zmarła w swoim domu w kalifornijskim Compton. W ciągu ostatnich 10 lat Colbert doznała trzech udarów. Nie była więc w najlepszym zdrowiu. Nie podano oficjalnej przyczyny zgonu aktorki. 

Pat Colbert urodziła się 16 stycznia 1947 roku w Los Angeles. Zadebiutowała przed kamerą w serialu "Eischiled" w 1979 roku. Następnie zagrała w takich produkcjach, jak "Flamingo Road", "S.O.B.", "Capitol", "Benson" czy "Histeryczny".

Pat Colbert: najważniejsze osiągnięcia

Chociaż Colbert nie miała ogromnego dorobku, wystąpiła w kilku tytułach, które przyniosły jej rozpoznawalność. Jednym z nich był serial z lat 80. "The Fall Guy", który stanowi pierwowzór dla filmu z Ryanem Goslingiem pod tym samym tytułem z 2024 roku, w Polsce znanym jako "Kaskader". Inną ważną rolą z tego okresu była postać Allison Parker z filmu "Leonard, część 6", w którym wystąpiła u boku Billa Cosby'ego.

Redakcja poleca

Jednak największą popularność Colbert zdobyła dzięki roli Dory Mae w kultowej operze mydlanej "Dallas". Aktorka wcieliła się w postać w 67 odcinkach serialu. Pozostała w obsadzie produkcji aż do jej zakończenia w 1991 roku. Co ciekawe wcześniej wystąpiła w innej roli w spin-offie "Dallas" - "Knots Landing", ale był to epizod.

Po zakończeniu pracy na planie "Dallas" Colbert zagrała jeszcze w dwóch produkcjach - serialach "Sisters" i "True Colors". Następnie porzuciła aktorstwo, do którego wróciła dopiero po kilkunastu latach w dwóch ostatnich rolach w karierze. W 2014 roku wystąpiła w filmie familijnym "Thom & Dusty Go to Mexico: The Lost Treasure", a rok później w telewizyjnym dramacie "If Not for His Grace". Łącznie Colbert miała na koncie 15 ról.

Źródło: Radio ZET/Deadline

Nie przegap