Obserwuj w Google News

Joan Benedict nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci aktorki

1 min. czytania
09.07.2024 08:53

Joan Benedict nie żyje. Aktorka znana z takich produkcji jak „Szpital miejski”, „Łowca nagród” i „Dollhouse” zmarła 24 czerwca w wieku 96 lat. Ujawniono przyczynę jej zgonu.

Joan Benedict nie żyje
fot. Shutterstock/Martyn Jandula

Nie żyje Joan Benedict

Joan Benedict nie żyje. Aktorka, która występowała między innymi w „Dollhouse”, „Łowcach nagród” i „Szpitalu miejskim”, zmarła 24 czerwca 2024 roku w centrum medycznym Cedars-Sinai w Los Angeles. Informacja o jej odejściu została przekazana przez przedstawiciela rodziny – informuje Deadline.com. Benedict miała 96 lat.

Rodzina ujawniła przyczyny odejścia Joan Benedict. Według informacji opublikowanych przez cytowany portal aktorka odeszła wskutek komplikacji zdrowotnych związanych z przebytym wcześniej udarem.

Redakcja poleca

Kim była Joan Benedict?

Joan Benedict była jedną z pierwszych telewizyjnych osobistości. Zaczęła pojawiać się na ekranach w czasie, gdy telewizja zyskiwała popularność. Pojawiła się między innymi w programach „Mamy cię!” i „The Steve Allen Show”. W późniejszych latach wystąpiła w takich produkcjach jak „Szpital miejski”, „Łowca nagród” i „Dollhouse”. Jednocześnie Benedict próbowała sił na teatralnych deskach. Występowała w regionalnych teatrach i off-boradwayowych produkcjach. Ostatni raz na ekranach mogliśmy zobaczyć ją w 2017 roku, w filmie „Opus of an Angel”.

Źródła: Radio ZET/Deadline.com/Imdb.com

Nie przegap