Obserwuj w Google News

Joe Egan nie żyje. Członek Stealer Wheel miał 77 lat

2 min. czytania
09.07.2024 07:46

Joseph Egan nie żyje. Był współzałożycielem zespołu Stealer Wheel, zmarł 6 lipca w wieku 77 lat. Informację o jego odejściu przekazano za pośrednictwem Facebooka.

Joe Egan nie żyje
fot. Shutterstock/Martyn Jandula

Nie żyje Joe Egan

Joseph Egan – muzyk, członek kapeli Stealer Wheel – nie żyje. Informację o jego odejściu przekazał za pośrednictwem Facebooka jego kolega z zespołu, Gerry Rafferty. „Bardzo smutna wiadomość, że druga połowa Stealers Wheel, Joe Egan, odeszła spokojnie wczoraj po południu w otoczeniu swoich najbliższych. Zawsze będę go pamiętać jako słodką i delikatną duszę. Niech spoczywa w pokoju” – napisał Rafferty, dodając do wpisu pamiątkowe zdjęcia. Joe Egan odszedł 6 lipca 2024 roku. Miał 77 lat. Nie ujawniono przyczyn ani szczegółów jego zgonu.

Joe Egan i Stealer Wheel

Joe Egan urodził się 18 października 1946 roku. Był współzałożycielem szkockiego zespołu rockowego Stealer Wheel. Zanim połączył siły z Gerrym Raffertym, grywał w wielu kapelach, które w latach 60. i 70. walczyły o uznanie na brytyjskiej scenie muzycznej. Łączył siły między innymi z The Sensors i The Maverix.

Wspólny projekt Egana i Reffreya powstał w 1972 roku. Tworząc pod szyldem Stealer Wheel muzycy wydali dwa pierwsze single, które przeszły bez większego echa. Dopiero trzeci zapewnił im rozgłos i uznanie. Utwór „Stuck in the Middle With You” stał się hitem zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych.

Oglądaj

Ich okraszona komercyjnymi sukcesami muzyczna przygoda trwała stosunkowo krótko. W 1975 roku Egan i Rafferty zakończyli działalność zespołu Stealer Wheel. Cztery lata później Joseph wydał swój pierwszy solowy album – „Out Of Nowhere”. Drugi i zarazem ostatni, „Map”, ukazał się w 1981 roku. Stealer Wheel na krótko reaktywowano w 2008 roku.

Źródła: Radio ZET/Facebook: Gerry Rafferty

Nie przegap