Obserwuj w Google News

Polsat SuperHit Festiwal 2020 odwołany przez pandemię koronawirusa

Piotr Krajewski
2 min. czytania
17.04.2020 11:22
Zareaguj Reakcja

Polsat SuperHit Festiwal 2020 został odwołany. Telewizja Polsat poinformowała w komunikacie prasowym przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl, że zaplanowana pod koniec maja impreza w Sopocie nie obędzie się w związku z pandemią koronawirusa.

Polsat SuperHit Festiwal 2020 odwołany przez pandemię koronawirusa
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Polsat SuperHit Festiwal 2020 odwołany. Telewizja Polsat wydała oświadczenie

Polsat SuperHit Festiwal 2020 został odwołany w związku z pandemią koronawirusa. Portal Wirtualnemedia.pl otrzymał oficjalne oświadczenie stacji Polsat, który uzasadnia swoją decyzję troską o zdrowie i bezpieczeństwo widzów, pracowników oraz współpracowników. Festiwal miał odbyć się w dniach 22-24 maja w Operze Leśnej w Sopocie.

Obecna sytuacja uniemożliwia właściwe przygotowanie, a następnie realizację Festiwalu w sposób gwarantujący 100 proc. bezpieczeństwo widzów i ekipy produkującej wydarzenie. Polsat SuperHit Festiwal to święto muzyki i miejsce, w którym corocznie w Operze Leśnej bawi się kilkanaście tysięcy osób. Kierując się odpowiedzialnością i rozsądkiem, podjęliśmy trudną zarówno dla nas, jak i artystów decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Festiwalu — czytamy w oświadczeniu stacji Polsat opublikowanym przez Wirtualnemedia.pl.

Telewizja Polsat podkreśliła, że festiwal na pewno nie wróci w 2020 roku: „Obiecujemy jednak, że Polsat SuperHit Festiwal powróci do Opery Leśnej i do domów milionów telewidzów w przyszłym - i w co wierzymy lepszym — 2021 roku”.

Festiwal Opole 2020 przełożony przez koronawirusa. Nowy termin 57. KFPP w Opolu [DATA]

W związku z pandemią koronawirusa został przełożony również 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, który miał odbyć się w czerwcu. Organizatorzy poinformowali oficjalnie o nowym terminie Festiwalu Opole 2020. Impreza zostanie zorganizowana w pierwszy weekend września. 

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/PK