Obserwuj w Google News

Nowy film o Davidzie Bowiem. O czym będzie "Moonage Daydream" i kiedy premiera?

Piotr Krajewski
2 min. czytania
14.04.2022 13:31
Zareaguj Reakcja

"Moonage Daydream" to tytuł nowego filmu o Davidzie Bowiem. Produkcja w reżyserii Bretta Morgena zadebiutuje na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes. O czym będzie film "Moonage Daydream"?

David Bowie
fot. MediaPunch/face to face/East News

David Bowie był jednym z najważniejszych muzyków XXI wieku, którego twórczość na stałe wpisała się w historię popkultury. Legendarny artysta zmarł w styczniu 2016 roku w wieku 69 lat. Chorował na raka wątroby.

Fani doczekają się nowego filmu o Davidzie Bowiem. "Moonage Daydream" znalazł się w programie 75. festiwalu filmowego w Cannes, który odbędzie się już w maju. O czym będzie produkcja?

Redakcja poleca

Moonage Daydream: nowy film o Davidzie Bowiem. O czym będzie i kiedy premiera?

"Moonage Daydream" jest określany jako "pełnometrażowa eksperymentalna odyseja filmowa" pokazująca nie tylko muzyczną, ale również duchową i kreatywną podróż artysty w ramach różnych dziedzin sztuki – muzyki, filmu, teatru, tańca, malarstwa i rzeźby. O twórczości Bowiego opowie sam muzyk, którego reżyser i jednocześnie twórca scenariusza obsadził w roli narratora.

Brett Morgen, który stworzył m.in. obraz "Kurt Cobain: Życie bez cenzury", pracował nad nowym filmem o Davidzie Bowiem przez pięć lat. W produkcji pojawi się mnóstwo niepublikowanych wcześniej materiałów – nagrania zza kulis, nieznane występy i utwory.

Tytuł filmu nawiązuje do piosenki o tej samej nazwie – utwór znalazł się na płycie "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars" z 1972 roku.

Premiera "Moonage Daydream" odbędzie się na festiwalu w Cannes, który zaplanowano na 17-28 maja. Prawa do nowego filmu o Davidzie Bowiem zakupiły Neon, Universal i HBO, więc niewykluczone, że za jakiś czas produkcja trafi na platformę HBO Max.

RadioZET.pl/consequence.net