Obserwuj w Google News

Michał Szpak debiutował 10 lat temu. Tak wyglądał jego niesamowity występ w „X Factor” [WIDEO]

2 min. czytania
09.03.2021 11:17
Zareaguj Reakcja

Michał Szpak to dziś jedna z najbardziej wyrazistych postaci polskiej branży muzycznej. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze dekadę temu wokalista był nikomu nieznanym chłopakiem z Jasła. W tym miesiącu mija dokładnie 10 lat od debiutu Michała Szpaka w „X Factor”. Zobaczcie, jak wyglądał casting artysty w programie TVN.

Michał Szpak
fot. Piotr Zagiell/East News

Michał Szpak ma za sobą intensywne 10 lat. Udział wX Factor pozwolił mu rozpocząć muzyczną karierę. Artysta zagrał mnóstwo koncertów, wydał dwie płyty, zdobył wiele nagród, został juroremThe Voice of Poland, a także zaliczył spory sukces międzynarodowy – mowa o świetnym występie na Eurowizji 2016, gdzie zajął 3. miejsce w głosowaniu publiczności.

Aż trudno uwierzyć, że od debiutu Michała Szpaka w „X Factor” mija właśnie 10 lat. Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądał casting młodego wokalisty z Jasła.

Zobacz także:  The Voice of Poland 11: wpadka Michała Szpaka w finale. Omal nie przeklął na wizji

Michał Szpak debiutował 10 lat temu. Tak wyglądał jego występ w „X Factor”

Michał Szpak pojawił się w pierwszej edycji „X Factor”, która była emitowana w 2011 roku. 20-letni wówczas uczestnik natychmiast wywołał ogromne zamieszanie swoim kontrowersyjnym wizerunkiem, który nie przypadł do gustu m.in. jurorce Mai Sablewskiej.

Kolorowy ptak. Wydaje mi się, że to określenie do mnie pasuje i odpowiada mojej osobie. Muzyka to jest moje życie i moja perspektywa (…) Scena jest moją miłością – mówił o sobie tuż przed castingiem Michał Szpak.

Redakcja poleca

Choć jurorzy i publiczność początkowo nie brali młodego wokalisty na poważnie, wszystko zmieniło się, kiedy Michał Szpak zaczął śpiewać na castingu legendarną piosenkę „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Niesamowity wokal zszokował nie tylko widzów „X Factor”, ale także jury.

Mnie jest trudno nabrać. Nie wiem, czy się znam, czy się nie znam na muzyce. Trochę się znam na emocjach. Mam w domu parę tysięcy płyt i brakuje mi jednej. Wiesz jakiej? Twojej – powiedział zachwycony Kuba Wojewódzki.

Michał Szpak natychmiast stał się jednym z faworytów „X Factor” i dotarł do samego finału, gdzie zajął 2. miejsce. Przegrał jedynie z Gienkiem Loską.

Zobacz także:  Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca "X Factor" miał 45 lat