Obserwuj w Google News

Piątkowe premiery w Radiu ZET: Lanberry, Jason Derulo i YouNotUs & Bryska [WIDEO]

2 min. czytania
20.05.2022 13:31

Piątek pełen gorących premier na antenie Radia ZET. Nasi słuchacze mogą liczyć na nowe utwory od Lanberry, Jasona Derulo i YouNotUs w duecie z Bryską.

Lanberry Niedziela
fot. mat. prasowe

Piątek pełen muzycznych nowości na antenie Radia ZET. Przez cały dzień nasi słuchacze mogą liczyć na najgorętsze premiery polskich i zagranicznych artystów.

Lanberry – "Niedziela"

Lanberry powraca z zupełnie nowym singlem "Niedziela", który już w piątek zaprezentuje słuchaczom Radia ZET. Piosenkarka będzie wieczornym gościem w programie Adriana Nowaka.

Jak czytamy w zapowiedzi utworu, "Niedziela" to duszny, groteskowy klimat niedzielnego popołudnia, para klaunów i wiele często szokujących wcieleń Lanberry. W nowym singlu nie brakuje melodyjnego brzmienia, alternatywnych gitarowych brzmień i ważnego przekazu - nieszablonowego spojrzenia na relacje, które odkrywają nasze uprzedzenia i nie tylko niedzielne bolączki.

Bardzo chciałam puścić wodze fantazji w tym klipie i kiedy podczas tworzenia tej piosenki mieliśmy w głowie obrazek z klaunami, wiedziałam, że ten motyw musi trafić do klipu. Para klaunów, momentami w zatęchłej scenerii niedzieli, obrazuje stan relacji. Relacji, w której każdej ze stron jest już wszystko jedno, wszystko dzieje się niemal mechanicznie, bez emocji i według schematu. Klaun z założenia ma bawić, a nierzadko przeraża – i tak jest też z tym związkiem, „trochę śmiech przez łzy”. Lekarstwem na ten stan rzeczy może być przerwanie milczenia, chwila szczerości i autorefleksji – mówi sama artystka.

Nowy singiel "Niedziela" powstał we współpracy z Moniką Wydrzyńską i Kubą Krupskim. W utworze pojawia się także gościnnie Marcin Ułanowski, który gra na bębnach. Piosenka zapowiada nową płytę Lanberry, która ukaże się na przełomie roku 2022 i 2023.

Premiera utworu w Radiu ZET po godz. 21:00.

YouNotUs & Bryska – "Samba"

Berliński duet producencki YouNotUs prezentuje swój najnowszy utwór „Samba”. Do współpracy zaprosili Bryską, znaną z przebojów „odbicie”, czy „lato (pocałuj mnie)”. Artyści spotkali się podczas campu songwritingowego w Berlinie.

Piosenka bazuje na kultowej melodii z „Samba de Janeiro” Bellini, której artyści nadali jednak zupełnie nowy charakter. Brzmienie z bębnami w intro i refrenie przywołuje uczucie letniego podekscytowania, dobrej zabawy oraz delikatnej, wakacyjnej nostalgii.

Premiera utworu w Radiu ZET po godz. 22:00.

Younotus
fot. mat. prasowe

Jason Derulo & Kodak Black – "Slidin'"

Jason Derulo powraca z wakacyjnym utworem "Slidin' z gościnnym udziałem amerykańskiego rapera Kodak Black. Nad produkcją utworu czuwali Jason Derulo, Shawn Charles, Jason Evigan, Lionel Crasta, Bluf i Smile High.

Piosenka nawiązująca do haitańskich brzmień charakteryzuje się dużą dawką energii i entuzjazmu. Przywołując wpływy haitańskie, swoim nowym singlem pochodzący z Florydy artyści skutecznie

– "Slidin'" pojawia się w idealnym momencie, w sam raz na letnie wakacje – mówi Derulo.

Jason Derulo został nazwany przez "Billboard" "Królem TikToka" i uznany za najbardziej wpływowego twórcę w zestawieniu "Future 25" w 2021 roku, Wokalista jest jedną z największych gwiazd TikToka, zajmując aktualnie na platformie 4. miejsce wśród najczęściej obserwowanych mężczyzn i 11. w ogólnej klasyfikacji. Obecnie ma ponad 52,3 milionów obserwujących i ponad 1,2 miliardy polubień, a każdy jego post ma ponad 5 milionów wyświetleń.

Premiera utworu w Radiu ZET po godz. 23:00.

RadioZET.pl/mat.prasowe