Obserwuj w Google News

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Oto ostatnie słowa, które skierował do swoich fanów

2 min. czytania
06.04.2021 09:38
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Smutną informację o śmierci wielkiego artysty przekazał jego menadżer, Andrzej Kosmala. Tragiczne wieści potwierdziła także żona piosenkarza - Ewa Krawczyk. Oto ostatnie słowa, które wokalista skierował do swoich fanów przed śmiercią.

Krzysztof Krawczyk
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Śmierć legendy polskiej piosenki to nadal szok dla branży muzycznej oraz fanów niezapomnianych przebojów wokalisty. Muzyk miał 74 lata. Tuż przed świętami, 23 marca trafił do szpitala. Wówczas napisał na Facebooku, że zachorował na COVID-19 i ostrzegł fanów, że przez jakiś czas nie będzie w stanie się z nimi kontaktować.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Oto jego ostatni wpis na Facebooku

3 kwietnia Krzysztof Krawczyk z radością poinformował wielbicieli, że opuścił szpital i czuje się znacznie lepiej. Wszyscy fani muzyka mieli nadzieję, że najgorsze już minęło. Niestety, 5 kwietnia przyjaciel i menadżer legendarnego wokalisty, Andrzej Kosmala poinformował, że Krzysztof Krawczyk zmarł.

Do ostatnich chwil życia piosenkarzowi zależało na kontakcie z fanami. Muzyk często udzielał się na swoim Facebooku, a w ostatnim wpisie przed śmiercią polecił swój recital z 1994 roku, który miał zostać wyemitowany na antenie TVP. Ostatnie słowa Krawczyka skierowane do fanów możecie przeczytać poniżej:

Krzysztof Krawczyk w Sopocie. Recital z 1994 roku

Recital Krzysztofa Krawczyka z 1994 roku odbył się podczas XXXI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie. Muzyk powrócił w tym czasie z emigracji, a lata poprzedzające występ spędził w USA. Na pamiętny występ w TVP2 zaprosiła go ówczesna dyrektorka programu - Nina Terentiew. Koncert miał utwierdzić Krzysztofa Krawczyka w przekonaniu, że powrót do Polski i decyzja o zostaniu w naszym kraju na stałe to dobra decyzja.

Zobacz też:  Krzysztof Krawczyk zachorował na COVID-19 mimo szczepionki. Ekspert tłumaczy, dlaczego 

Poniżej możecie obejrzeć nagranie z tamtego wydarzenia:

Oglądaj

Muzyk zaśpiewał wówczas dla sopockiej publiczności zestaw swoich prawdziwych hitów. Wykonał przeboje takie jak "Jak minął dzień", "Parostatek", "Ostatni raz zatańczysz ze mną", "To, co dał nam świat" czy "Byle było tak".

6 kwietnia po godzinie 20:00 na antenie Radia ZET zostanie wyemitowany program specjalny poświęcony Krzysztofowi Krawczykowi. Nie zabraknie gości, wspomnień i hitów legendarnego wokalisty.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET