Obserwuj w Google News

John Prine jest w stanie krytycznym. Słynny muzyk trafił do szpitala z objawami COVID-19

Piotr Krajewski
1 min. czytania
30.03.2020 13:02
Zareaguj Reakcja

John Prine, słynny amerykański muzyk i zdobywca nagród Grammy, trafił do szpitala z objawami COVID-19. Rodzina poinformowała za pomocą mediów społecznościowych, że 73-letni artysta jest w stanie krytycznym.

John Prine jest w stanie krytycznym słynny muzyk trafił do szpitala z objawami COVID-19
fot. Instagram John Prine

John Prine w stanie krytycznym. Muzyk trafił do szpitala z objawami COVID-19

John Prine trafił nagle do szpitala z objawami COVID-19, choroby wywołanej przez koronawirusa. Amerykański artysta znajduje się pod opieką lekarzy od czwartku. Jak poinformowała rodzina w specjalnym oświadczeniu opublikowanym w niedzielę, stan 73-latka jest jednak krytyczny.

Został zaintubowany w sobotę wieczorem i nadal znajduje się pod opieką, ale jego sytuacja jest krytyczna. To dla nas trudna informacja do przekazania (…) wiedzcie, że was kochamy i John też was kocha — czytamy w komunikacie na Twitterze.

W ciągu swojego życia John Prine musiał dwukrotnie zmierzyć się z chorobą nowotworową. W latach dziewięćdziesiątych zdiagnozowano u niego raka płaskonabłonkowego, a w 2013 roku muzyk musiał poddać się operacji wycięcia nowotworu płuc.

John Prine to jeden z najsłynniejszych amerykańskich artystów muzyki folk i country. Został nagrodzony trzema statuetkami Grammy, w tym nagrodą Grammy Lifetime Achievement Award za wybitny wkład w rozwój muzyki. W 2019 roku został dołączony do słynnego Songwriters Hall of Fame, gdzie trafiają najwybitniejsi autorzy tekstów.

RadioZET.pl/theguardian.com/PK