Obserwuj w Google News

Igo w nowym singlu "Brudas" stworzonym razem z Vito Bambino. Premiera w Radiu ZET

Piotr Krajewski
2 min. czytania
13.04.2022 11:20
Zareaguj Reakcja

Igo prezentuje kolejny singiel "Brudas". Utwór, podobnie jak wielki przebój na antenie Radia ZET "Helena", zapowiada jego pierwszy solowy album. Premiera piosenki "Brudas" na naszej antenie już w środę po godz. 21:00 – Igo będzie gościem programu Marcina Wojciechowskiego.

Igo Igor Walaszek
fot. mat. prasowe / Krzysztof Cichuta

Igo, a właściwie Igor Walaszek, zasłynął na polskiej scenie muzycznej jako członek zespołu Clock Machine i połowa duetu Bass Astral x Igo.

Wokalista postanowił skupić się teraz na karierze solowej. Na początku tego roku zaprezentował debiutancki singiel "Helena", która podbił serca polskich słuchaczy. Pora na kolejny utwór "Brudas".

Redakcja poleca

Igo w nowym singlu "Brudas". Utwór współtworzył Vito Bambino

"Brudas" to druga zapowiedź pierwszego solowego albumu Igo. Przy tworzeniu nowego singla artysta współpracował z Bartkiem Dziedzicem, Alexem Krzyżanowskim i Vito Bambino, który współtworzył tekst piosenki.

Muzycznie chcieliśmy oddać klimat hip-hopu z końca lat dziewięćdziesiątych. Można to usłyszeć w chóralnych refrenach i bujających zwrotkach. Natomiast warstwa tekstowa jest swoistą kontrą do typowej historii miłosnej znanej z większości romantycznych piosenek. Jest tu miejsce zarówno na łzy, jak i szczęście - tak jak w życiu – mówi wokalista.

Data premiery debiutanckiej płyty Igo nie jest znana na ten moment. Artysta nie wyklucza, że na jego solowym albumie znajdą się również piosenki stworzone w języku angielskim.

Koncerty Igo. Pierwsza solowa trasa koncertowa [DATY, MIASTA]

Solowe koncerty Igo odbędą się jesienią tego roku. Wokalista wystąpi w największych miastach w Polsce.

  • 20.11 / Wrocław / A2
  • 24.11 / Łódź / Wytwórnia
  • 25.11 / Gdańsk / Stary Maneż
  • 03.12 / Bydgoszcz / Fabryka Lloyda
  • 04.12 / Poznań / Tama
  • 06.12 / Kraków / Klub Studio
  • 11.12 / Warszawa / Progresja
  • 12.12 / Katowice / Miasto Ogrodów

RadioZET.pl/mat.prasowe