Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022: dziadek Krystiana Ochmana komentuje wynik wnuka. „Szokujące”

2 min. czytania
16.05.2022 10:41
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2022 już za nami. O zwycięstwo w finale walczyła również Polska, reprezentowana przez Krystiana Ochmana – ostatecznie po zliczeniu głosów oddanych przez widzów i jurorów zajęliśmy 12. miejsce. Krótko po zakończeniu imprezy w mediach społecznościowych wybuchł skandal, ponieważ ukraińskie jury nie przyznało żadnego punktu naszemu krajowi. Głos w sprawie zabrał dziadek Krystiana Ochmana, Wiesław Ochman.

Wiesław Ochman Krystian Ochman
fot. screen Instagram krystianochman

Tegoroczna Eurowizja w Turynie odbyła się w świetle kilku skandali. Jednym z nich było właśnie zachowanie ukraińskiego jury, które nie przyznało Polsce żadnego punktu. Z głosowania widzów otrzymaliśmy jednak najwyższą notę. Przewodniczący jury stwierdził, że wdzięczność za pomoc w czasie wojny nie ma wpływu na noty w konkursie piosenki. Głos zabrała również ukraińska jurorka Iryna Fedyshyn, która przyznała Krystianowi Ochmanowi 10 punktów. Była równie zdezorientowana co internauci komentujący wydarzenie w mediach społecznościowych i nie ma pojęcia, w jaki sposób przeliczane są punkty.

Zobacz także:  Eurowizja 2022: Ukraińska jurorka pokazała, ile punktów przyznała Polsce. "Mogę zostać ukarana" [FOTO]

Eurowizja 2022: dziadek Krystiana Ochmana komentuje wynik. „Szokujące”

Wiesław Ochman jeszcze przed występem wnuka był spokojny i przekonany, że Krystian Ochman ma naprawdę duże szanse na zwycięstwo. Jego zdaniem młody artysta spisał się świetnie. Jak skomentował 12. miejsce Polski w konkursie Eurowizji?

- 12. miejsce to bardzo przyzwoity wynik. Może gdyby Krystian przyprawił sobie długi smoczy ogon i machał na scenie jego końcówką, a pan Agustin Egurrola rozebrał tancerki do naga, pewnie miałby lepsze noty (śmiech). Ale tak na poważnie – tancerki dały wspaniały show i nie rozumiem afery o to, że jedna z nich wpadła na Krystiana na scenie. To był zamierzony efekt i do tego bardzo dobry – komentował Wiesław Ochman w rozmowie z „Pomponikiem”.

Dziadek Krystiana Ochmana odniósł się również do punktacji, którą zaserwowali nam ukraińscy jurorzy oraz widzowie. Śpiewak operowy nie krył zdziwienia.

- Coraz bardziej zdumiewa mnie ten konkurs. Tworzy się tam przepaść między wrażliwością jurorów i publiczności. Dwa różne bieguny. Przykład? Publiczność ukraińska dała Krystianowi najlepsze noty, a jurorzy z Ukrainy nie zdecydowali się nawet na jeden punkt. Szokujące – mówił Wiesław Ochman.

Redakcja poleca

Śpiewak operowy przyznał również, że otrzymał wiele wiadomości i telefonów od przyjaciół z całego świata. Wszyscy gratulowali Krystianowi Ochmanowi i prawie każdy mówił o wątpliwościach odnośnie ocenienia reprezentanta Polski.

- Ja jednak zawsze mówię moim uczniom, którzy narzekają na to, że nie stanęli na podium: zobacz czy ktoś jest za tobą, jeśli nikogo tam nie ma, to wtedy masz problem, a jak ktoś jest, to już wiesz, ile pracy wykonałeś i co jeszcze przed tobą – przypomina Wiesław Ochman

RadioZET.pl/Pomponik.pl

Klub 27 Kurt Cobain Amy Winehouse Jim Morrison
10 Zobacz galerię
fot. Courtesy Everett Collection/East News, PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS