Obserwuj w Google News

Daddy Yankee kończy karierę. "Król reggaetonu" i autor hitu "Despacito" wydaje ostatnią płytę

Piotr Krajewski
2 min. czytania
22.03.2022 11:56
Zareaguj Reakcja

Daddy Yankee kończy karierę. Nazywany "królem reggaetonu" artysta poinformował, że przechodzi na muzyczną emeryturę. Współtwórca przeboju "Despacito" wydaje swój ostatni album i rusza w pożegnalną trasę koncertową. Portorykański gwiazdor nagrał emocjonalne wideo.

Daddy Yankee Luis Fonsi
fot. Matt Sayles/Invision/AP/East News

Daddy Yankee to jedna z największych gwiazd latynoskiej muzyki. Artysta podbił świat swoją muzykę i został okrzyknięty "królem reggaetonu". Polscy słuchacze zakochali się w przeboju "Despacito", gdzie Portorykańczyk pojawił się gościnnie u boku Luisa Fonsiego.

Raper, piosenkarz i autor tekstów podjął jednak zaskakującą decyzję. Daddy Yankee poinformował, że kończy karierę.

Redakcja poleca

Daddy Yankee kończy karierę. "Król reggaetonu" i autor hitu "Despacito" wydaje ostatni album

Daddy Yankee żegna się z branżą muzyczną. Choć artysta ma zaledwie 45 lat i wciąż mógłby podbijać listy przebojów swoimi kolejnymi hitami, zdecydował się jednak zakończyć karierę.

Ten wyścig, który był maratonem, wreszcie dobiega końca. Teraz będę cieszył się tym, co wszyscy mi daliście. Mówią, że sprawiłem, iż reggaeton podbił świat, ale to wy daliście mi klucz do tych drzwi i uczyniliście ten gatunek największym na świecie. Muszę przyznać, że to największy prezent, jaki mogłem dostać w trakcie swojej kariery – powiedział autor hitu "Gasolina" w emocjonalnym wideo.

Daddy Yankee pożegna się z fanami w wyjątkowy sposób. 25 marca ukaże się jego ostatni album "Legendaddy", a kilka miesięcy później artysta wyruszy w pożegnalną trasę koncertową, która potrwa od sierpnia do grudnia.

Pożegnam się, celebrując te 32 lata doświadczenia na moim nowym albumie "Legendaddy". Na jednej płycie pokaże Wam wszystkie style, które mnie zdefiniowały. "Legendaddy" to walka, impreza, wojna i romans – zapowiada Yankee.

Daddy Yankee rozpoczął karierę na początku lat dziewięćdziesiątych. W 1994 roku stworzył nazwę dla gatunku reggaeton, który łączy w sobie muzykę reggae z hip-hopem, rapem i latynoskimi brzmieniami.

"Legendaddy" będzie ósmą płytą Portorykańczyka. Do jego największych przebojów należą utwory "Gasolina", "Despacito", "Con Calma" czy "Dura". Współpracował m.in. z Luisem Fonsim, Snoop Doggiem, Fergie, Pitbullem, Rickym Martinem czy Janet Jackson. Zdobył ponad 180 nagród, w tym pięć statuetek latynoskiego Grammy.

Axl Rose Kesha Eminem
10 Zobacz galerię
fot. Eamonn and James Clarke/PA Images/EAST NEWS, SIPA PRESS/EAST NEWS, AP/East News

RadioZET.pl/today.com