Obserwuj w Google News

Andrea Bocelli dał koncert w pustej katedrze w Mediolanie. Ten występ przejdzie do historii

Piotr Krajewski
1 min. czytania
12.04.2020 21:19
Zareaguj Reakcja

Andrea Bocelli w Wielkanoc dał koncert „Music for Hope” w zupełnie pustej katedrze. Światowej sławy tenor wystąpił w Katedrze Narodzin św. Marii w Mediolanie. Koncert był transmitowany na żywo w serwisie YouTube.

Andrea Bocelli wystąpi w pustej katedrze w Mediolanie koncert w Wielkanoc na żywo w internecie
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Andrea Bocelli: koncert w katedrze w Mediolanie. TRANSMISJA online na żywo w Wielkanoc

Andrea Bocelli zaśpiewał na żywo w słynnej katedrze w Mediolanie, która znajduje się na Piazza del Duomo. W związku z  pandemią koronawirusa w świątyni nie mogli pojawić się wierni. Legendarny tenor wystąpił więc w pustym kościele, a towarzyszył mu jedynie organista Emanuele Vianelli. Artysta nie pobierze wynagrodzenia za swój występ.

Koncert „Music for Hope” odbył się w niedzielę, 12 kwietnia o godz. 19:00 i był transmitowany na żywo w internecie. Nagranie z występu Andrei Bocellego w pustej katedrze w Mediolanie można zobaczyć poniżej.

Jak poinformował sam Bocelli i organizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia, niedzielny koncert był wyrazem wsparcia dla Włochów i reszty świata w tym trudnym momencie.

— Dzięki muzyce, która będzie transmitowana na żywo, połączymy miliony dłoni na całym świecie — powiedział Bocelli.

Andrea Bocelli to jeden z najpopularniejszych tenorów w historii. 61-letni artysta sprzedał w swojej karierze ponad 80 milionów płyt, co jest najlepszym wynikiem wśród śpiewaków operowych.

RadioZET.p/PK