Obserwuj w Google News

Albin Julius nie żyje. Muzyk znany z projektów takich jak Der Blutharsch miał 54 lata

2 min. czytania
05.05.2022 10:42
Zareaguj Reakcja

Albin Julius nie żyje. Twórca projektu Der Blutharsch znany również z działalności w Death in June czy Jastreb miał 54 lata.  Artystę pożegnała wytwórnia.

Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Albin Julius nie żyje. Artysta znany również jako "Sunlight" słynie ze swojej muzyki o tematyce wojennej oraz folkowej. Jego głównym projektem, którym zajmował się od 1996 roku był Der Blutharsch.

Albin Julius nie żyje. Muzyk znany z projektów takich jak Der Blutharsch miał 54 lata

O śmierci artysty poinformowała wytwórnia muzyczna SPQR, która poświęciła pamięci muzyka wpis na swojej stronie internetowej.

Z ciężkim sercem przyjmujemy wiadomość o śmierci Albina, który odszedł dziś rano. Był niesamowicie utalentowanym muzykiem, a jego twórczość była i będzie inspirowała wielu przez lata. Straciliśmy przyjaciela.

Przyczyna śmierci artysty nie jest znana. Albin Julius zmarł 4 maja, miał 54 lata.

Albin Julius nie żyje. Kim był twórca?

Albin Julius pochodzi z Austrii. Tworzył muzykę, śpiewał, grał na keybordzie i organach. Fani artysty mogli znać go z projektów takich jak Jastreb, The Moon Lay Hidden Beneath a Cloud czy gościnnego udziału na płycie "Pyramids with Nadja" lub "Swords of Armageddon" metalowego Stormwrath.

Redakcja poleca

Artysta miał także na koncie ogromny wkład w albumy "Operation: Hummingbird" i "Take Care and Control" neofolkowej formacji Death in June.

W 2018 roku w rozmowie z portalem artrock.pl artysta opowiadał o swojej twórczości słowami:

Jeśli jako muzyk zatrzymasz się i nie zrobisz kroku naprzód, wówczas staje się to dla ciebie koszmarem. Regułą obowiązującą w naszej pracy artystycznej jest „brak reguł” i żadnych granic, czy to muzycznych, czy lirycznych, czy jakichkolwiek.

Der Blutharsch w kwietniu 2022 roku połączył siły z Thomasem Jeffersonem Cowgillem znanym jako King Dude. Muzycy nagrali wspólnie płytę "Black Rider on the Storm".

Oglądaj