Obserwuj w Google News

Krzysztof Jankowski nie żyje. Gdański perkusista miał 51 lat

2 min. czytania
05.05.2022 09:25
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Jankowski nie żyje. Perkusista metalowy znany jako "Mały" odszedł w wieku 51 lat. Artystę pożegnał syn i przyjaciele z zespołu.

Krzysztof Jankowski
fot. Explozer Official/YouTube

Krzysztof Jankowski nie żyje. W środowisku metalowym perkusista był znany jako "Mały". Przez lata grał w gdańskich formacjach wykonujących muzykę ekstremalną.

Krzysztof Jankowski nie żyje. Gdański perkusista miał 51 lat

O śmierci artysty poinformował w mediach społecznościowych jego syn, Włodek. Mężczyzna opublikował wzruszający wpis na fanpage'u grupy Explozer, w której Jankowski grał do 2022 roku.

Z ogromną przykrością informujemy, że Krzysztof Jankowski - Mały ale i wielki człowiek, nasz przyjaciel i wierny kompan - perkusista zespołu Explozer oraz innych projektów muzycznych odszedł.
Jak to mój tata kiedyś mawiał: każdego z nas odcinek czasu kiedyś się skończy, ale tu zdecydowanie nastąpiło to zbyt szybko.

Koledzy z zespołu, w którym perkusista grał przez ostatnie 10 lat, podkreślili, że byli dla siebie jak rodzina.

Czas nam znany z Krzychem zawsze był przepełniony dobrą energią i pozytywnym humorem. Taki to był człowiek - dusza towarzystwa. Zawsze wyluzowany, ale i zarazem skupiony i poważny. Potrafił odwalić kawał dobrej roboty. Razem tworzyliśmy, przeżywaliśmy wzloty i upadki w przeciągu 10 lat istnienia projektu Explozer. Nauczyliśmy się żyć prawie jak rodzina. Zdobywaliśmy sukcesy, wygrywaliśmy konkursy i festiwale, nagrywaliśmy płyty, znosiliśmy razem niesnaski życia, ale to nas jedynie hartowało.
Jego miejscem życiowym był zdecydowanie stołek perkusyjny i obyś Ty tam nasz druhu zajął miejsce na zawsze, gdziekolwiek tam jesteś mordo.

Krzysztof Jankowski nie żyje. Kim był gdański perkusista?

Krzysztof Jankowski zmarł w wieku 51 lat w nocy z 2 na 3 maja. Bliscy artysty nie podali dokładnej przyczyny jego śmierci.

Muzyk pochodził z  Gdańska i to właśnie z tamtejszą sceną metalową jest najsilniej kojarzony. W 1989 roku dołączył do formacji Ghost. Z deathmetalowcami udało mu się dzielić scenę z legendami takimi jak Kat czy Samael.

Redakcja poleca

Pod koniec 1990 roku perkusista został zwerbowany do polskiej armii. Wrócił do zespołu dwa lata później. Ostatecznie opuścił formację w 2000 roku.

Jankowski grał także w kapeli o nazwie Enterprise, Grin, Hell-Born, Metal Rain, Noizzer oraz Syper Force. Rozpoczął swoją muzyczną karierę w wieku 17 lat.

Oglądaj