Obserwuj w Google News

Sylvester Stallone prawie zginął na planie. Gwiazdor trafił na intensywną terapię

2 min. czytania
17.11.2021 13:17
Zareaguj Reakcja

Sylvester Stallone w dokumencie "The Making of ROCKY VS. DRAGO" zdradził, że podczas kręcenia "Rocky'ego IV" doszło do poważnego wypadku na planie zdjęciowym. Aktor doznał obrażeń i trafił do szpitala

Rocky IV - Sylvester Stallone, Dolph Lundgren - kadr z filmu
fot. United Artists / MGM/Collection Christophel/East News

Praca aktora to niebezpieczny kawałek chleba. Sylvester Stallone przypomniał swoim fanom, że podczas kręcenia jednej z części kultowego "Rocky'ego" otarł się o śmierć. Gwiazdor opowiedział o jednej ze scen z Dolphem Lundgrenem, która skończyła się wizytą na intensywnej terapii.

"Rocky IV": Sylvester Stallone prawie zginął na planie filmu 

Plany zdjęciowe to niekiedy niebezpieczne miejsca pracy. W kontekście ostatnich wydarzeń podczas kręcenia westernu "Rust" zaczęto głośno mówić o ryzyku, jakie ponoszą operatorzy kamer i inni członkowie ekipy filmowej, ale trzeba również pamiętać, że często życiem ryzykują również aktorzy.

Redakcja poleca

Na kanale YouTube Sly Stallone Shop trafił film dokumentalny "The Making of ROCKY VS. DRAGO", opowiadający o kulisach powstania 4. części filmowej serii o słynnym bokserze. Fabuła "Rocky'ego IV" oscylowała wokół walki tytułowego sportowca z sowieckim mistrzem boksu Ivanem Drago, granym przez Lundgrena. W filmie Rocky chce pomścić śmierć swojego mentora i przyjaciela Apollo Creeda (Carl Weathers), który zginął z rąk Drago w jednym z brutalnych meczy. Mało brakowało, a Stallone sam poniósłby śmierć od ciosów zadanych przez fikcyjnego boksera. 

Oglądaj

Stallone, który wyreżyserował film, zdradził, że na samym początku zdjęć miał miejsce niemal śmiertelny wypadek na planie.

Finałowa walka była pierwszą sekwencją, którą nakręciliśmy. Moje wejście, jego wejście [Lundgrena] i wprowadzenie, a potem walka. Następnie zostałem naprawdę poważnie kontuzjowany podczas sceny walki i musiałem zostać przewieziony na oddział intensywnej terapii w Kalifornii… z Kanady i zostałem w szpitalu przez cztery dni.

Aktor wyjaśnił, jakie konkretnie obrażenia spowodowały ciosy Lundgrena.

Zmiażdżył mnie. I nie poczułem tego od razu, ale później tej nocy moje serce zaczęło puchnąć. Nabił mi siniaka w worku osierdziowym. Tego typu obrażenie zwykle ma miejsce, gdy serce uderza mocno o klatkę piersiową, jak podczas wypadku samochodowego, gdy uderza się piersią w kierownicę. Więc ciśnienie wzrosło mi do 260 i już miałem się rozmówić z aniołami. Następną rzeczą, jaką pamiętam, jest nagły przelot na małej wysokości do szpitala St. John's. Leżę na oddziale intensywnej terapii w otoczeniu zakonnic. Potem musiałem wrócić i zakończyć walkę. Szaleństwo, co?

Moment zadania niemal śmiertelnego ciosu został uchwycony na taśmie filmowej i trafił do finalnej wersji filmu. Jak wspomina sam Stallone, nie mógł wyciąć takiego ujęcia.

Redakcja poleca

"Rocky IV": kiedy premiera reżyserskiej wersji filmu?

Powyższy dokument powstał z okazji premiery reżyserskiej wersji "Rocky'ego IV", którą Stallone przygotował na 35-lecie debiutu kultowej produkcji. Gwiazdor zapowiedział, że w nadchodzącej edycji fani zobaczą dodatkowe 40 minut niepublikowanego wcześniej materiału. Wydłużony film zadebiutował w USA 11 listopada 2021 roku w wybranych kinach i w serwisach VOD. Na razie nie wiadomo, kiedy nowa wersja trafi do Polski.

RadioZET.pl/YouTube

Filmy tak drastyczne, że nie obejrzycie ich do końca. Podejmiecie wyzwanie? [TOP 5]