Obserwuj w Google News

"Creed 3": Sylvester Stallone powróci jako Rocky Balboa? Aktor odpowiedział

2 min. czytania
06.04.2021 12:53
Zareaguj Reakcja

"Creed 3" będzie kontynuacją spin-offu "Rocky'ego" z Michaelem B. Jordanem w roli głównej. Czy w nadchodzącej produkcji ponowne wystąpi Sylvester Stallone?

Creed 2: Sylvester Stallone (Rocky Balboa) - kadr z filmu
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

Pod koniec roku 2020 potwierdzono, że trwają prace nad filmem "Creed 3" - dalszymi losami tytułowego bohatera, w którego wciela się Michael B. Jordan. Seria jest spin-offem legendarnego "Rocky'ego". Czy w związku z tym w trzeciej części również zobaczymy Sylvestra Stallone'a?

"Creed 3" - Sylvester Stallone w obsadzie filmu?

Sylvester Stallone zasłynął w Hollywood jako jeden z ikonicznych twardzieli. Wszystko za sprawą dwóch serii filmowych, które przeszły do legendy kina - "Rambo" i "Rocky'ego". 74-letni gwiazdor tym rolom zawdzięcza swoją sławę, więc nic dziwnego, że przez ostatnie dekady powracał w kolejnych odsłonach przygód żądnego krwi żołnierza i utalentowanego boksera.

Redakcja poleca

W 2019 roku do kin wszedł film "Rambo: Ostatnia krew", który był pożegnaniem Sly'a ze swoją kultową rolą. Fani mieli jednak nadzieję, że zobaczą Stallone'a ponownie w roli Rocky'ego Balboy, w którego wcielił się w obu częściach "Creeda". Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie. Aktor z okazji Świąt Wielkanocnych zamieścił na swoim Instagramie wpis, w którym polecił fanom obejrzenie filmu Discovery+ pod tytułem "Resurrection".

Jeden z fanów, prawdopodobnie nawiązując do tytułowego zmartwychwstania zapytał Sly'a, czy powróci do roli Rocky'ego. Oto co odpisał gwiazdor.

Ten film powstanie, ale mnie w nim nie będzie. Boksuj dalej.

Aktor potwierdził więc, że nie pojawi się w obsadzie "Creeda 3". Chociaż wielu fanów "Rocky'ego" będzie rozczarowanych, widzowie serii mogli przewidzieć taki scenariusz. W "Creedzie 2" jasno zaznaczono, że wątek Balboy i jego wspólna podróż z Adonisem dobiegły końca.  Rocky zadowolony zwycięstwem protegowanego po latach spotkał się z synem i poznał wnuka. Creed udowodnił, że jest w stanie sam rozwijać swoją karierę bokserską, a Balboa może skupić się na swoich najbliższych.

Redakcja poleca

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

Poza tym to nie pierwszy raz, kiedy Stallone pożegnał się oficjalnie z legendarną rolą. Tuż po premierze "Creeda 2" aktor publicznie wyznał, że rozstaje się z Rockym na dobre. Fani mieli jednak nadzieję, że Balboa powróci w "Creedzie 3", po tym jak kilka miesięcy później Sly wyraził chęć udziału w kontynuacji głównej serii. W chwili obecnej nic jednak nie wiadomo o powstawaniu "Rocky'ego 7". Szansa na powrót zawsze istnieje, chociaż wszystko wskazuje na to, że twórcy filmowi skupią się jednak na nowym filmowym bokserze - Adonisie Creedzie.

"Creed 3" - kiedy premiera filmu?

Na razie nie wiadomo, czego dokładnie będzie dotyczyła fabuła "Creeda 3", ale wiadomo kiedy produkcja trafi do kin. Data premiery filmu została zaplanowana na 23 listopada 2022 roku. Oprócz Michaela B. Jordana do obsady powrócą Tessa Thompson i Phylicia Rashad. Odtwórca tytułowego bohatera zadebiutuje w "Creedzie 3" w roli reżysera. 

RadioZET.pl/Cinema Blend/Instagram
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET