Obserwuj w Google News

„Gra o Tron”: serialowe rekwizyty tworzą Polacy. Niesamowite zdjęcia na Instagramie

Maciej Friedrich
2 min. czytania
10.05.2019 15:28
Zareaguj Reakcja

Krajowi wielbiciele „Gry o Tron” z pewnością będą zachwyceni faktem, że część rekwizytów do kultowego serialu powstaje w Polsce. Z Wrocławia pochodzi między innymi dłoń Jaimego Lannistera.

„Gra o Tron”: serialowe rekwizyty tworzą Polacy. Niesamowite zdjęcia na Instagramie
fot. Instagram:@rextorn_metalwork

„Gra o Tron” to fenomen na skalę światową. Serial HBO oparty na fantastycznej sadze „Pieśń Lodu i Ognia” George'a R.R. Martina bije kasowe rekordy, zbiera branżowe nagrody, a przede wszystkim przyciąga przed ekrany ogromną liczbę widzów. W sklepach można kupić ogromną liczbę gadżetów związanych z produkcją, a środowisko fanów serialu jest tak liczne, że „Grę o Tron” porównuje się do kultowych „Gwiezdnych Wojen”.

Hit HBO sukces zawdzięcza wielu czynnikom. Poza dopracowanym uniwersum uwagę zwraca między innymi świetny dobór aktorów, starannie dobrana scenografia oraz pieczołowicie wykonane rekwizyty. Fani wielokrotnie zwracali uwagę na ten ostatni aspekt. Nie każdy jednak wie, że w „Grze o Tron” znajdziemy rekwizyty pochodzące z Polski.

ZOBACZ: „Gra o Tron”: wpadka w serialu. Kubek Starbucksa wart 50 milionów?

Polacy wykonali rekwizyty dla „Gry o Tron”

Krajowi fani „Gry o Tron” mogą być dumni, ponieważ ważny element, który mogli zobaczyć w ulubionym serialu, został wykonany w Polsce. Mowa tu o firmie Rextorn z Wrocławia, która specjalizuje się w metaloplastyce, w tym w jednej z jej najtrudniejszych dziedzin, czyli repusowaniu (ręcznym formowaniu blachy). Tomasz Grabarczyk z Rextorn zdradził w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, że jednym z najbardziej prestiżowych zleceń była właśnie współpraca z HBO.

– Pod koniec listopada zeszłego roku odezwała się do nas amerykańska agencja reklamowa reprezentująca HBO. Po podpisaniu umowy o zachowaniu poufności zostaliśmy wtajemniczeni w projekt i dostaliśmy pięć tygodni na wykonanie do celów promocyjnych metalowej dłoni Jaimego Lannistera.

Wykonanie założonego projektu zajęło specjalistom trzy tygodnie. Grabarczyk nie ukrywa jednak, że było to wymagające zadanie.

– Była to mordercza walka z czasem. Pracowaliśmy nawet w Boże Narodzenie, ale to rzetelnie opłacony projekt, warto było – podsumowuje.

Na profilu firmy na Instagramie można podziwiać niesamowite zdjęcia dzieł wykonanych przez Rextorn. Oprócz dłoni Królobójcy możemy tam zobaczyć między innymi smocze jajo z „Gry o Tron”, symbol rodu Starków i wiele innych prac inspirowanych fantastyką. Kunszt artystów jest niepodważalny.

 

RadioZET.pl/MF