Obserwuj w Google News

„Gra o Tron”: wpadka w serialu. Kubek Starbucksa wart 50 milionów?

Maciej Friedrich
2 min. czytania
08.05.2019 11:20

Producenci finałowego sezonu „Gry o Tron” zaliczyli sporą wpadkę. W jednej ze scen niespodziewanie pojawił się kubek z sieci kawiarni Starbucks. Fani naśmiewają się z twórców serialu, a eksperci wyliczają, ile sieć zarobiła na darmowej reklamie.

„Gra o Tron”: wpadka w serialu. Kubek Starbucksa wart 50 milionów?
fot. Instagram:@gameofthronesnotofficial

„Gra o Tron” to bez wątpienia fenomen na skalę światową. Serial oparty na bestsellerowej sadze fantasy autorstwa George'a R.R. Martina zyskał ogromne zainteresowanie, a jego fenomen często porównywany jest do kultowych „Gwiezdnych Wojen”. Trudno zaprzeczyć, serial HBO stał się prawdziwą maszyną do zarabiania pieniędzy. Odzież czy gadżety z bohaterami „Gry o Tron” są obecnie dostępne praktycznie wszędzie.

Serial kręcony jest z ogromnym rozmachem, a producenci przykładają uwagę nawet do najmniejszych detali. Doskonale dobrani aktorzy, świetne stroje i rekwizyty, starannie dobrane plenery to znak rozpoznawczy serii. Okazuje się jednak, że nawet w tak dopracowanym przedsięwzięciu mogą przydarzyć się wpadki. Tak właśnie stało się w czwartym odcinku finałowego sezonu, który widzowie mogli obejrzeć w poniedziałek 6 maja.

ZOBACZ: Gra o tron: sezon 8. - ZAKOŃCZENIE: jak skończy się ostatni sezon serialu?

„Gra o Tron”: wpadka na planie serialu

W jednej ze scen „Gry o Tron”, podczas uczty po bitwie z Białymi Wędrowcami, widzowie dopatrzyli się zabawnej wpadki producentów. Otóż obok Daenerys Matki Smoków stoi kubek z popularnej sieci kawiarni Starbucks. Fani podzielili się na tych, którzy krytykują produkcję za niedoróbkę, i tych, których wpadka rozbawiła do łez. Pojawiły się nawet opinie, że kubek jest celowym puszczeniem oka do widzów i swoistym „easter eggiem”. Sama stacja HBO również obróciła w sytuację w żart, publikując wpis, w którym czytamy:

„Latte, które pojawiło się w tym odcinku, to błąd, Daenerys zamówiła herbatkę ziołową”.

Zabawna sytuacja w „Grze o Tron” z pewnością bardzo ucieszyła Starbucks, który zyskał darmową reklamę. Za umieszczenie produktów w tak popularnej produkcji marki płacą nawet 50 milionów dolarów. Sieć sporo więc zaoszczędziła na serialowej wpadce.

 

Gra o Tron Starbucks
fot. Screen: Gra o Tron / HBO

RadioZET.pl/MF